SPIN

Oczami Kobiet: „Żona”

Aneta Borkowska sobota, 17 listopada 2018, 18:24 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 28 listopada o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem zobaczyć będzie można dramat „Żona”.

Po prawie 40 latach małżeństwa, Joan i Joe Castlemanowie stanowią uzupełniający się wzajemnie duet. Joe lubi brylować, Joan jest nieśmiała. Joe nie przykłada wagi do ubioru, Joan jest zawsze elegancka. Joe jest nieco próżny, Joan skromna. Joe pławi się swoją publiczną rolą jednego z Wielkich Amerykańskich Powieściopisarzy, Joan tymczasem dzieli się swym intelektem, wdziękiem i dyplomacją z prywatnym życiu, spełniając się jako Żona Wielkiego Pisarza. To ona dba o dom, kontakt z dorosłymi już dziećmi, pamięta, by Joe zażył lekarstwa o określonej porze. To prawda, zdarzają jej się gorsze chwile, ale jej naturalna godność i poczucie humoru pozwalają pozostać tym momentom w ukryciu. Rok 1993, Joe dowiaduje się, że jego literacki dorobek zostanie uhonorowany literacką Nagrodą Nobla. Jego gwiazda rozbłysła, kiedy poznał Joan w późnych latach pięćdziesiątych XX wieku. Był wtedy jej (żonatym) nauczycielem.

Reżyseria: Björn Runge / Scenariusz: Jane Anderson / Gatunek: dramat / Kraj produkcji: Szwecja, USA / Rok produkcji: 2017 / Czas trwania: 100 minut / Obsada: Glenn Close, Jonathan Pryce, Christian Slater, Max Irons, Annie Starke, Harry Lloyd, Elizabeth McGovern

reklama NoveKino

Możliwość komentowania jest wyłączona.