SPIN

Warsztaty i audycje Uniwersytetu Codarts

Aneta Borkowska wtorek, 5 marca 2019, 06:54 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

15, 16 i 17 marca odbędą się warsztaty i przesłuchania Uniwersytetu CODARTS. To już VI edycja wspólnego projektu Uniwersytetu Artystycznego z Rotterdamu i Centrum Kultury i Sztuki.

Profesjonalny, na wysokim poziomie artystycznym projekt przy współpracy doświadczonych wykładowców uniwersytetu umożliwia młodym pokoleniom utalentowanej młodzieży z Polski i Europy, zdobycie wiedzy z zakresu tańca współczesnego i baletu, jak również stwarza doskonałą możliwość rozwoju osobowego i weryfikacji talentu w szerokim, międzynarodowym gronie.

Zwieńczeniem projektu jest prezentacja spektaklu „Talent on the move”, w wykonaniu zawodowej grupy studentów trzeciego roku Codarts. W tym roku spektakl odbędzie się 16 marca o godz. 19:30, a poprzedzony zostanie występem Anny Rowickiej „Raw Light”.

Zapraszamy Wszystkich tych, którzy kochają taniec, chcą sprawdzić swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych wykładowców, a także mieć przedsmak tego, co uniwersytet ma do zaoferowania.

Informacje o naborze na warsztaty i audycje: e-mail: audition.codarts.poland@gmail.com | biuro1@ckis.siedlce.pl
tel. 797 199 342

TALENT ON THE MOVE

Spektakl „Talent On The Move 2019” – to 8 etiud tanecznych ukazujących wszechstronny talent tancerzy, którzy zaprezentują ekscytujący kolaż układów tanecznych światowej sławy choreografów. W tegorocznej odsłonie spektaklu „Talent on the Move” zobaczymy prezentacje z repertuaru takich choreografów jak: Jiří Kylián, Ed Wubbe, Mauro Bigonzetti, Hofesh Shechter, Club Guy&Roni (Roni Haver & Guy Weizman), Adonis Foniadakis, Felix Landerer, Marina Mascarell i Cayetano Soto.

Obsadę spektaklu stanowi starannie dobrana, międzynarodowa grupa młodych tancerzy, kształconych w kultowym miejscu dla tańca współczesnego – Uniwersytecie Artystycznym CODARTS w Rotterdamie, a pochodzą oni m.in. z Włoch, Szwajcarii, Japonii, Niemiec, Chorwacji, Belgii, Hiszpanii i oczywiście Holandii.

ANNA NOWICKA / RAW LIGHT

Raw Light jest wymierną, fizyczną podróżą stającego się ciała; ulotną próbą nadania formy nieustannie zmieniającemu się doświadczeniu, działaniem umożliwiającym wyłonienie się migoczących obrazów; bezpośrednim uobecnieniem płynnego, wielowarstwowego ciała kalejdoskopowego, które tańczy w surowym świetle na styku realnego i wyobrażonego, odczuwanego i śnionego, odważnie wskazując niewidzialne i nieznane. Język, oczy i kończyny zwrócone ku jasności. Z naciętej tkanki czasu i przestrzeni wyrasta trwałe zaufanie.
Spektakl powstał z ogromnej potrzeby bycia na scenie i przetańczenia tematów, które badałam przez ostatnich sześć lat: uwagi, snów i wyobraźni.

Spektakl realizowany w ramach Polskiej Sieci Tańca.

Wstęp wolny! Bezpłatne zaproszenia od 4 marca do odbioru w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.