SPIN

Piknik Ekologiczny nad Zalewem „Muchawka”

Aneta Borkowska czwartek, 4 kwietnia 2019, 06:24 Aktualnie, Społeczeństwo

W sobotę 13 kwietnia na terenach zielonych nad Zalewem „Muchawka” odbędzie się Piknik Ekologiczny organizowany przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach.

Będzie to impreza z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi. ZUO zaprasza do udziału w pikniku całe rodziny.

Atrakcje zaplanowano już od godziny 12:00 aż do późnego wieczora. Będą to m. in. gry i zabawy ekologiczne, zbiórka butelek PET i szkła opakowaniowego (butelki, słoiki), które wymienić będzie można na nawóz organiczny „Woluś”. Nawóz ten jest produkowany w Zakładzie w Woli Suchożebrskiej, pochodzi z przetworzenia odpadów zielonych, ze względu na swoje właściwości ma szerokie zastosowanie w ogrodnictwie czy rolnictwie.

O godzinie 19:00 rozpocznie się projekcja filmu „Home – S.O.S. Ziemia!”. Francuski dokument Luca Bessona to fascynująca filmowa podróż przez kontynenty, zwracająca uwagę na współczesne problemy i zagrożenia dla środowiska naturalnego, takie jak: globalne ocieplenie, ginące gatunki zwierząt i roślin, kończące się zasoby naturalne. Film-przestroga, zmusza do refleksji.

Piknik Ekologiczny ma edukować siedlczan już od najmłodszych pokoleń na temat zasad prawidłowej segregacji odpadów oraz uświadamiać konieczność dbania o nasze najbliższe środowisko.

reklama ZUO Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.