SPIN

„Niedziela Haendel(owa)” z Kwartetem Aleksandria

Aneta Borkowska wtorek, 9 kwietnia 2019, 10:24 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 14 kwietnia (niedziela) o godz. 17. do Sali Białej na koncert „Niedziela Haendel(owa)” z Kwartetem Aleksandria.

Kwartet Smyczkowy Aleksandria podczas pierwszego w tym roku koncertu zaprezentuje utwory z inspirowane wiosną i Świętami Wielkiej Nocy. W repertuarze znajdziemy utwory kompozytorów włoskich, niemieckich i angielskich o radosnym, pastoralnym charakterze, autorstwa m.in. Jerzego Fryderyka Haendla, Antonio Vivaldiego i Henry’ego Purcella.

Kwartet Smyczkowy Aleksandria powstał w 2008 roku. Obecnie tworzy go czwórka wspaniałych muzyków: Piotr Grabowicz – kierownik artystyczny, I skrzypce / Dariusz Rytel – II skrzypce / Katarzyna Wasińska – altówka / Edyta Koć – wiolonczela.

To jedyny taki kwartet w naszym mieście. Dzięki nim kwartet smyczkowy przestał być kojarzony z zespołem, który z akademicką powagą wykonuje tylko utwory muzyki klasycznej. Chociaż muzycy nadal przywiązują do klasycznego repertuaru wielką wagę i nigdy z niego nie rezygnują, to jednak główny nacisk Aleksandria kładzie na to, by podejście do muzycznej materii było żywe i twórcze, a spektrum działań szersze, niż ma to miejsce w przypadku innych tego typu zespołów.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK: przy ul. Pułaskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz godzinę przed koncertem o raz przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.