SPIN

Wystawa Marka Jędrycha „Senne wizje”

Aneta Borkowska środa, 15 maja 2019, 06:04 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 20 maja o godz. 18. do Galerii Teatralnej na otwarcie wystawy malarstwa Marka Jędrycha „Senne wizje”.

Malarstwo Marka Jędrycha wymyka się z tradycyjnego wyobrażenia o sztuce. Zaludniają go dziwne postacie z jednym okiem, w dynamicznych sytuacjach, przypominające jakby przybyszy z innej planety. Towarzyszy im mnóstwo detali ułożonych w zaskakujących widza formach. Są one starannie dopracowane świadczące o wielkiej wyobraźni i pasji autora. Można odnieść wrażenie, iż są one zachętą do magicznej podróży w głąb wyobraźni…

Marek Jędrych ukończył pedagogikę kulturalno- oświatową na lubelskim UMCS oraz podyplomowe studium menedżerów kultury SGPIS w Warszawie. Na co dzień pracuje w Galerii Podlaskiej, gdzie spotyka się z różnymi dziełami plastycznymi. Indywidualizm i chęć pozostawienia własnego śladu w sztuce są jego zdaniem immamentnymi częściami twórczości. Najchętniej maluje w ciszy i spokoju. Idealnym miejscem do tworzenia wydaje mu się Krzyczew nad Bugiem. Tam też ładuje artystyczne akumulatory i gromadzi pomysły, które potem przelewa na deskę. Pośpiech nie jest wskazany. Każda praca wymaga szczególnej precyzji i barwnego „dopieszczenia”.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.