SPIN

Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich

Aneta Borkowska poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:25 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 15 i 16 czerwca o godz. 9. na XIX Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich – teatry młodzieżowe.

15 i 16 czerwca w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach będzie można zobaczyć najlepsze amatorskie spektakle teatralne roku 2018/2019 z naszego województwa, które zostaną zaprezentowane w ramach XIX Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich.

Dlaczego właśnie w MOKu? Ponieważ w poprzedniej edycji festiwalu zdobywcą Grand Prix był teatr z Siedlec – TEATR V ze spektaklem „Na białym księciu koń” – remake Legalnej blondynki. Teatr prowadzony przez niezwykle energiczną, ambitną i twórczą młodą osobę – Wiktorię Wonschik. W tym roku również zespół będzie bronił swojej wysokiej pozycji wystawiając musical pod zaskakującym tytułem Paparabababarapa bum. Scenariusz: Julia Biardzka i Wiktoria Wonschik, reżyseria: Wiktoria Wonschik. Na scenie: 45 osób – aktorzy, tancerze, wokaliści i orkiestra. Warto zobaczyć.

W sobotę wieczorem o godz. 20:00, razem z Mazowieckim Instytutem Kultury zapraszamy wszystkich mieszkańców Siedlec na Plac gen. Sikorskiego na niezwykłe widowisko plenerowe w wykonaniu Teatru Ulicznego A z Gliwic pt. Exultet. Spektakl opowiada historię człowieka – „everymana”. Jego „stawanie się” i „ostateczna przemiana” dokonują się w symbolicznej podróży, inspirowanej legendami o poszukiwaniu Ognistego Ptaka.

15 czerwca 2019 r. (sobota)
godz. 9:00 – prezentacje teatrów młodzieżowych
sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63
godz. 20:00 – gość Festiwalu: Teatr A – spektakl Exultet
Plac gen. Sikorskiego

16 czerwca 2019 r. (niedziela)
godz. 10:00 – prezentacje teatrów dziecięcych
godz. 16:00 – gość Festiwalu: Teatr Łątka – spektakl Baśń o dwóch braciach

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.