SPIN

Wystawa Bożeny Skoczeń-Ceranki

Aneta Borkowska wtorek, 25 czerwca 2019, 10:46 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza w środę (3 lipca) o godz. 18. do Galerii Teatralnej na wernisaż wystawy grafiki i rysunku Bożeny Skoczeń-Ceranki.

Bożena Skoczeń-Ceranka – mieszkanka Siedlec, urodzona w Łosicach k/Platerowa – na Podlasiu. Z wykształcenia – artysta grafik z dyplomem ASP w Warszawie. Przez pięć lat na Wydziale Grafiki, tajniki sztuk graficznych poznawała w pracowni prof. Rafała Strenta. Wnikliwą szkołę malarstwa, rysunku, projektowania, kompozycji i typografii przeszła u profesorów: Janusza Przybylskiego, Adama Styki, Juliana Raczki, Leszka Hołdanowicza, Stanisława Wieczorka i Lecha Majewskiego. Do egzaminów wstępnych na studia przygotowywał ją Antoni Wróblewski. Jej specjalność wyuczona – to grafika artystyczna. Ulubione techniki graficzne – to techniki druku wklęsłego, a w szczególności klasyczne techniki szlachetne takie jak: sucha igła z elementami akwaforty i akwatinty. W wypowiedziach plastycznych szczególnym sentymentem obdarza tematykę krajobrazowo-przyrodniczą i wszelkie czarno-białe sposoby posługiwania się kreską typu – piórko i tusz.

Pracowała jako nauczyciel przedmiotów plastycznych /rysunek, grafika, kompozycja, estetyka/ w liceach siedleckich i Akademii Podlaskiej /obecnie Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach/, gdzie z pasją i zaangażowaniem przekazywała młodzieży swoją wiedzę i umiejętności. Z zamiłowania – przyrodnik i ogrodnik. Z zacięciem i pokorą, zmagając się z żywą materią roślin i ziemi buduje swój „platerowski piękny ogród” kolorów i kształtów, by go potem móc „poprawić” czarno-białą kreską.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.