SPIN

„Najlepsze lata” – jedyny pokaz

Aneta Borkowska wtorek, 24 września 2019, 07:23 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino zaprasza 4 października o godz. 19. na jedyny pokaz reżyserskiego debiutu aktora Jonah Hilla „Najlepsze lata”.

W tym świetnie przyjętym na Festiwalu Filmowym w Berlinie dramacie, amerykański komik z zaskakującą subtelnością przygląda się dylematom wieku dojrzewania.

Najlepsze lata to bezpretensjonalny portret dojrzewania w Ameryce lat. 90, pozwalający zachłysnąć się tamtejszą atmosferą, kulturą i z nostalgią spojrzeć na ostatnią dekadę XX wieku. Aktor Jonah Hill swoim reżyserskim debiutem odchodzi od komediowego wizerunku i wkracza w zupełnie nowy, poważniejszy etap kariery. Równocześnie jednak nie odcina się od swoich korzeni, tworząc subtelną opowieść o czasach, w których jemu samemu przyszło dorastać.

Doceniony na Festiwalu w Berlinie film jest nie tylko pełnym kumpelskiego uroku, młodzieńczego buntu, sugestywnej muzyki i deskorolkarskich popisów portretem pokolenia. To także znakomicie odrobiona lekcja z najnowszej historii kina, w której reżyser kiwa głową swoim poprzednikom, m.in. Larry’emu Clarkowi, twórcy wstrząsających Dzieciaków oraz Harmony Korine’owi (Skrawki), który na chwilę pojawia się w Najlepszych latach.

Trzynastoletni Steve czuje się przytłoczony duszną atmosferą rodzinnego domu w Los Angeles. Wychowywany przez samotną matkę, skonfliktowany ze starszym bratem szuka ujścia dla wrzącego w nim buntu w muzyce i deskorolce. W grupie kilka lat starszych, doświadczonych skaterów nie tylko zyskuje akceptację i odkrywa tajniki dobrej jazdy, ale również poznaje smak wolności oraz związanych z nią pokus i niebezpieczeństw.

Reżyseria: Jonah Hill / Scenariusz: Jonah Hill / Gatunek: dramat, komedia / Kraj produkcji: USA / Rok produkcji: 2018 / Czas trwania: 85 minut / Obsada: Katherine Waterston, Lucas Hedges, Sunny Suljic, Alexa Demie, Liana Perlich, Na-kel Smith, Olan Prenatt

reklama NoveKino Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.