SPIN

Spektakl „Lidka, cud miłości”

Aneta Borkowska środa, 16 października 2019, 10:55 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 28 października o godz. 19. na spektakl „Lidka, cud miłości”.

To zmysłowy, pełen humoru i wzruszeń, oddający klimat dawnych lat portret fascynującej artystki – Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z Kossaków, zdrobniale nazywanej Lilką.

Przedstawienie jest historią o miłości, rozpisaną na cztery aktorki podróżą przez życie tytułowej Lilki. Akcja rozgrywa się w secesyjnym Krakowie i Wiedniu, w Zakopanem, w okupowanej Warszawie. Nie brakuje tu pasji i rozczarowań, ślubów i zdrad, humoru i tęsknoty, a także… wróżb z kart i wywoływania duchów.

PAULINA HOLTZ tworzy wyrazistą postać młodej Marii, JOANNA ŻÓŁKOWSKA to Lilka ironiczna i kokieteryjna, MAGDALENA ZAWADZKA jest Pawlikowską-Jasnorzewską patrzącą na swoje życie z perspektywy czasu, KRYSTYNA TKACZ wnosi w ten obraz dawkę muzyki. „LILKA, CUD MIŁOŚCI” to prawdziwa teatralna perełka, której nie można przegapić.

Scenariusz i reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz / Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska / Muzyka: Urszula Borkowska / Głos dziecka: Antonina Nowakowska / Obsada: Paulina HOLTZ, Krystyna TKACZ, Magdalena ZAWADZKA, Joanna ŻÓŁKOWSKA

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.