SPIN

Koncert Grupy Piosenki Poetyckiej i Kwartetu Smyczkowego Aleksandria

Aneta Borkowska piątek, 6 grudnia 2019, 18:31 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 15 grudnia (niedziela) o godz 19. do sali „Podlasie” na koncert Grupy Piosenki Poetyckiej i Kwartetu Smyczkowego Aleksandria „Piosenka poetycka klasycznie i świątecznie”.

W programie znajdą się kompozycje Macieja Turkowskiego zaaranżowane przez Piotra Grabowicza oraz dodatkowo piosenki świąteczne i kolędy.

Członkowie Grupy Piosenki Poetyckiej, prowadzonej przez Macieja Turkowskiego, są laureatami wielu festiwali. Swój warsztat artystyczny doskonalą poprzez próby, warsztaty wokalne i uczestnictwo w przeglądach artystycznych, reprezentując przy tym Siedlce na renomowanych ogólnopolskich festiwalach i konkursach. Podczas grudniowego koncertu wystąpią: Anna Przedlacka, Olga Jagieło – śpiew, Maciej Turkowski i Mateusz Mazurek – gitary.

Kwartet Smyczkowy Aleksandria to jedyny taki kwartet w naszym mieście. Przez lata wypracował sobie własny wizerunek. Kwartet smyczkowy przestał być kojarzony z zespołem, który z akademicką powagą wykonuje tylko utwory muzyki klasycznej, choć muzycy przywiązują do klasycznego repertuaru wielką wagę i nigdy z niego nie rezygnują. Jednak główny nacisk „Aleksandria” kładzie na to, by podejście do muzycznej materii było żywe i twórcze, a spektrum działań szersze, niż ma to miejsce w przypadku innych tego typu zespołów. Tworzy go czwórka wspaniałych muzyków: Piotr Grabowicz – kierownik artystyczny, I skrzypce, Dariusz Rytel – II skrzypce, Katarzyna Wasińska – altówka, Edyta Koć – wiolonczela.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK: przy ul. Pułaskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45, przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:00 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.