SPIN

Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni – przełożony

Aneta Borkowska niedziela, 8 marca 2020, 10:38 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 14 marca (sobota) do dali „Podlasie” o godz. 18. na koncert Don Vasyla „Gwiazdy Cygańskiej Pieśni”.

Koncert przełożony na inny termin.

Zespół Artystyczny Don Vasyl & Roma powstał w 1987 roku. „Roma” ponieważ trzon zespołu stanowili członkowie legendarnej grupy „Roma”, która mogła się poszczycić licznymi tournée po całym świecie, w tym koncertami w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej paryskiej „Olimpii”.

Z czasem Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Wasyl Junior, Elza, Dziani, Liza, Carmen, Petro i wiele innych. Zmieniła się zatem nazwa zespołu na Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni, jednak zespół w dalszym ciągu kultywuje artystyczne tradycje „Romy”.

Podczas koncertu Jedno jest niebo dla Wszystkich usłyszymy słynne przeboje: Ore, Ore, Cyganeczka Zosia, Kocham Cygana Jana, Powiedz tak, Bawmy się, Zabawa słowiańsko-cygańska, Gdzie nasz kolorowy świat, Śpiew to życie, Jak świat światem, Hej! Życie nie jest złe, Jedno jest niebo dla wszystkich, Graj piękny Cyganie, Na dancingu tańczą goście, Hej, tam pod lasem.

Don Vasyl jest twórcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku, który odbywa się co roku i stał się imprezą o światowej renomie.

Bilety w cenie 80 zł i 65 zł (dla słuchaczy SUTW i osób z Kartą Senior 65+) do nabycia na kupbilecik.pl oraz w kasach MOK: przy ul. Pułaskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45, przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:00 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.