SPIN

Oczami Kobiet: „Jak być dobrą żoną”

Aneta Borkowska wtorek, 21 lipca 2020, 08:15 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na cykl Oczami Kobiet. W środę (29 lipca) o godz. 19. będzie można zobaczyć film „Jak być dobrą żoną”.

W czasach gdy obowiązkiem kobiety było posłuszeństwo wobec męża, Paulette wraz z małżonkiem prowadzą prywatną szkołę dla dziewcząt z dobrych domów. To w niej nastolatki uczą się, jak być perfekcyjną żoną, matką i gospodynią. Niestety po nagłej śmierci męża Paulette odkrywa, że szkoła jest na skraju bankructwa i ona sama musi wziąć sprawy w swoje ręce. Sytuacji nie ułatwiają masowe protesty z maja 1968 roku, feminizm i rewolucja seksualna, która z dnia na dzień zmienia społeczeństwo i świat dookoła. Aby ratować szkołę, Paulette łączy siły ze swoją pierwszą miłością – André, ekscentryczną przyrodnią siostrą – Gilberte oraz surową zakonnicą Marie-Thérèse. Wkrótce walcząca o utrzymanie dotychczasowego ładu Paulette zaczyna mieć wątpliwości co do własnych poglądów i przekonań. Czy to możliwe, żeby taka tradycjonalistka mogła stać się… wyzwoloną kobietą?

Reżyseria: Martin Provost / Scenariusz: Martin Provost / Gatunek: komedia / Kraj produkcji: Francja / Rok produkcji: 2019 / Czas trwania: 109 minut / Obsada: Juliette Binoche, Edouard Baer, Yolande Moreau, Noémie Lvovsky

reklama NoveKino

Możliwość komentowania jest wyłączona.