SPIN

W niedzielę dwa spektakle pod muralem

Aneta Borkowska niedziela, 4 lipca 2021, 20:08 Aktualnie, Kultura

W niedzielę (18 lipca) kolejne emocje teatralne pod muralem, na które zaprasza Centrum Kultury i Sztuki. Tradycyjnie o godz. 15. spektakl dla dzieci, o godz. 18. dorosłych.

Godz. 15:00 – w ramach Teatralnych Spotkań pod muralem wystawiony zostanie spektakl Teatru V pt. „W oczy mi patrz – Recital Samanty”.

Teatr V to niezależna, grupa teatralna działająca od ponad 4 lat. W skład zespołu wchodzą ludzie z ogromną pasją i zaangażowaniem. Sami kreują scenariusze, budują scenografie, szyją kostiumy. Teatr V to miejsce do rozwoju dla ludzi o różnych talentach, gdzie każdy dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi oraz uczy się nowych umiejętności. Dzięki poprzednim produkcjom posiadają na koncie liczne nagrody, w tym pierwsze miejsca na Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich.

Autor tekstu: Teatr V / Reżyseria: Wiktoria Wonschik / Obsada: Marcin Jastrzębski, Marta Jakubiec, Małgorzata Nowińska, Zuzanna Dziosa, Natalia Niedziółka, Wiktoria Prokurat, Filip Wawrecki, Julia Biardzka, Kamila Śledź, Alicja Augustyniak

Godz. 20:00 – na scenie CKiS pod muralem wystawiony zostanie spektakl Teatru ES pt. „Kantata na cztery skrzydła”.

Tekst Roberta Bruttera, autora scenariuszy bardzo popularnych i znakomitych seriali TVP takich jak „Ranczo” i „Rodzina zastępcza”. Kto zna jego twórczość wie, że pełna jest opisów naszego codziennego życia z jego emocjami, porażkami i sukcesami, z nutką autoironii i tego co lubimy najbardziej: przesłania, że z każdej beznadziejnej sytuacji jest wyjście. Brutter uczy nas zdrowego dystansu do siebie i tolerancji do innych. „Kantata” jest taką właśnie opowieścią. O dziewczynie, która pod wpływem ogromnego poczucia winy, pragnie odebrać sobie życie. Lecz oto… pojawiają się dwaj aniołowie, którzy usiłują ją od tego zamiaru odwieść. Czy im się uda? Opowieść, w której łzy mieszają się z ogromną dawką śmiechu, daje gwarancję świetnej zabawy.

Scenariusz: Robert Brutter / Reżyseria: Waldemar Koperkiewicz / Obsada: Ula Gotowicka, Maciej Czapski, Robert Protasewicz

Wstęp wolny. W razie deszczowej pogody spektakl przeniesiony zostanie do Centrum Kultury i Sztuki.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.