SPIN

Kino z Pasją: „Amatorzy”

Aneta Borkowska poniedziałek, 5 lipca 2021, 20:21 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza 22 lipca o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Kino z Pasją. Tym razem będzie można zobaczyć film „Amatorzy”.

Historia zaczyna się w momencie, kiedy teatr Krzyśka „Biuro Rzeczy Osobistych” (tworzony przez niepełnosprawnych intelektualnie aktorów) wygrywa festiwal. Nagrodą ufundowaną przez zawodowy teatr jest możliwość zrealizowania spektaklu. Wielka radość, wielka szansa, wielkie oczekiwania. Krzysiek z aktorami właśnie pracują nad nową sztuką Grek Zorba. Wspaniale byłoby wystawić ją na prawdziwej scenie. Okazuje się jednak, że dyrektor teatru oferując im współpracę, stawia określone warunki. Kiedy pojawia się gwiazda – Wiki – aktorzy Krzyśka są pod urokiem jej charyzmy. Presja czasu, fascynacja Wiki… Premiera musi się odbyć, ale czy Krzysiek będzie z niej dumny?

Reżyseria: Iwona Siekierzyńska / Scenariusz: Iwona Siekierzyńska / Kraj produkcji: Polska / Rok produkcji: 2020 / Czas trwania: 95 minut / Obsada: Wojciech Solarz, Roma Gąsiorowska, Mariusz Bonaszewski, Anna Dymna, Małgorzata Zajączkowska, Krzysztof Kowalewski

Seans poprzedzi spotkanie i rozmowa z reżyserką filmu, Iwoną Siekierzyńską oraz jego producentką, Anną Weredą. Będzie to na pewno niepowtarzalna okazja bliższego przyjrzenia się kulisom tej niezwyklej produkcji, zatrzymania nad tematem obecności osób niepełnosprawnych intelektualnie w obszarze działań kulturalnych, współpracy na planie obu środowisk aktorskich oraz wsłuchania w emocje i pytania, które przenoszą się również poza filmowy kadr.

Film fabularny „Amatorzy” w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej, którego Anna Wereda jest producentką, w ubiegłym roku zdobył Nagrodę Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych oraz Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na Festiwalu Polskich Fabularnych w Gdyni. W tym roku film został nagrodzony Nagrodą Dziennikarzy na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.

reklama NoveKino Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.