SPIN

Dni Siedlec: LUZ & Ambitus Band, Happysad i Ray Wilson

Aneta Borkowska poniedziałek, 23 sierpnia 2021, 07:02 Aktualnie, Kultura

Miasto Siedlce i Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zapraszają 11 września na trzy wyjątkowe koncerty w ramach Dni Siedlec 2021. Na terenach zielonych przy ul. Jana Pawła II od godz. 19. wystąpią: Alternatywny Teatr Tańca LUZ & Ambitus Band, Happysad i Ray Wilson.

Pierwszy koncert, na który was zapraszamy nosi tytuł „Rockowisko”. Będzie to niezwykłe widowisko taneczno-muzyczne w wykonaniu Alternatywnego Teatru Tańca LUZ i zespołu Ambitus, które powstało na podstawie musicalu „Nasza Klasa w PRL-u”. Muzycy i tancerze zabiorą nas w muzyczną podróż do lat 80-tych – usłyszymy przeboje takich zespołów jak Republika, Perfect, Lady Pank, Lombard, Sztywny Pal Azji, Budka Suflera, Dżem, Obywatel G.C., Maanam i Chłopcy z Placu Broni. Scenariusz, reżyseria i choreografia – Joanna Woszczyńska.

Jako drugi podczas tego wyjątkowego koncertu wystąpi zespół Happysad! Grupa powstała w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów. Ma na koncie ponad 1200 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

W tym roku zespół obchodzi dwudziestolecie istnienia, które świętował będzie okolicznościową płytą „Odrzutowce i Kowery” (premiera 27 sierpnia 2021), książką „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad” autorstwa Żanety Gotowalskiej (premiera 13 października 2021) oraz innymi wydarzeniami specjalnymi.

Skład zespołu: Kuba Kawalec – wokal, gitara / Łukasz Cegliński „Pan Latawiec” – gitara, wokal / Artur Telka – bas / Jarek Dubiński „Dubin” – perkusja / Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal / Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe, wokal

Na wielki finał koncertu z okazji Dni Siedlec 2021 wystąpi Ray Wilson – ostatni frontman legendarnego Genesis! Zaprezentuje twórczość solową jak i największe przeboje tej kultowej grupy.

Usłyszymy przegląd utworów sięgających zarówno początków istnienia zespołu, poprzez późniejsze, przełomowe kompozycje oraz te, które Ray Wilson współtworzył jako frontman grupy.

Najnowszy album solowy Raya Wilsona „The Weight of Man” ukaże się pod koniec sierpnia 2021 r.

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin” jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który podbił listy przebojów, w tym był numerem 1 w UK. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.

Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.