SPIN

Koncert „Gdy muzyka staje się legendą…”

Aneta Borkowska wtorek, 28 września 2021, 10:18 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. Spotkania z muzyką. Małe filharmonie.

Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Kolejne koncerty zatytułowane „Gdy muzyka staje się legendą…” już 7 października (czwartek) o godz. 8:30, 9:45, 11:00, 12:15 w Sali Białej.

Każdy z nas w swoim życiu styka się z niezwykłymi opowieściami: mitami, podaniami i legendami. Dla kompozytorów niejednokrotnie stawały się one natchnieniem do tworzenia muzyki. Inspirację nierzadko stanowiła literatura – wówczas przeczytany fragment wiersza lub książki znajdował swą kontynuację jako muzyczna ilustracja. Równie częstym impulsem był zachwyt nad pięknem przyrody – czego doskonałym przykładem stał się cykl koncertów skrzypcowych Cztery pory roku Antonio Vivaldiego. Wiele pozycji w literaturze muzycznej powstało jednak przede wszystkim ze względu na osobiste przeżycia i zainteresowania ich twórców. W taki oto sposób muzyka staje się legendą.

Podczas koncertu będziecie mieli okazję wysłuchać opowieści z różnych zakątków świata i zatopić się w muzyce prezentowanej przez śpiewaka i troje instrumentalistów.

Terminy i tytuły kolejnych koncertów:
25 listopada – Muzyka polska po Chopinie / Kiedy powstawała filharmonia…
16 grudnia – Melodie znad Wołgi i Donu / W krainie wyobraźni
13 stycznie – Szczęśliwe dwudziestolecie / Dawna Warszawa tańczy
24 lutego – Bądź moim natchnieniem / Piosenki z kapelusza
24 marca – Źródło wciąż bije / Podróże małe i duże
28 kwietnia – Georg Friedrich Händel – Gwiazda, która lśniła za życia / Poznajcie pana Händla
12 maja – Zaczęło się w hybrydach / Na dobry humor – jazz
2 czerwca – W teatrze muzycznym: Królowa Śniegu – opera na podstawie baśni H. Ch. Andersena

Możliwość komentowania jest wyłączona.