SPIN

Oczami Kobiet: „Matki równoległe”

Aneta Borkowska środa, 9 marca 2022, 08:16 Kultura

NoveKino zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. 16 marca (środa) o godz. 19. będzie można obejrzeć dramat „Matki równoległe”.

Bohaterki filmu, Janis i Ana, spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. Jak to u Almodóvara bywa: zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość.

„Matki równoległe” to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości. I właśnie kobiety, które tworzą pomost pomiędzy przeszłością i przyszłością, okazują się w filmie Almodóvara bezkompromisowymi rzeczniczkami otwartości przynoszącej ulgę i oczyszczenie.

Reżyseria: Pedro Almodóvar / Scenariusz: Pedro Almodóvar / Gatunek: dramat / Kraj produkcji: Hiszpania / Rok produkcji: 2021 / Czas trwania: 120 minut / Obsada: Penélope Cruz, Milena Smit, Israel Elejalde, Aitana Sánchez-Gijón, Rossy de Palma, Julieta Serrano

reklama NoveKino Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.