SPIN

Spektakl „Wieruszka, twoja wymarzona pomoc domowa”

Aneta Borkowska czwartek, 17 marca 2022, 18:44 Kultura

W niedzielę (27 marca) o godz. 16:00 i 19:00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl pt. „Wieruszka, twoja wymarzona pomoc domowa”.

W sztuce, której autorem i reżyserem jest Marek Rębacz wystąpią: Paweł Burczyk, Tomasz Ciachorowski, Żaneta Kurcewiczówna, Lech Dyblik, Kinga Pędzińska, Klaudia Kuchtyk. Tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Teatru.

Janek (lekarz) i Adam (prawnik), są szwagrami. Jako dojrzali mężczyźni wiodą ustabilizowane życie rodzinne. Mówiąc krótko: nuda życiowa jak cholera… I oto Adam, wracający z podróży służbowej na Ukrainę, zapowiada przyjazd poszukującej pracy dziewczyny (Wieruszki), która idealnie nadawać się będzie na pomoc domową. Obaj panowie, oczami wyobraźni, widzą już siebie siedzących w ogrodzie, z wykwintnymi drinkami w dłoniach i Wieruszkę usługującą im na każdym kroku. Rzeczywistość bywa czasem piękniejsza niż wyobrażenia – Wieruszka okazuje się rudowłosą dwudziestolatką o zjawiskowej urodzie. Wszelkie plany biorą w łeb, role odwracają się i to obaj panowie nadskakują Wieruszce na każdym kroku, wyręczając we wszystkich pracach domowych. Oczywiście natychmiast zakochują się w dziewczynie. Zwłaszcza, że ta okazuje się potomkinią kresowej arystokracji. Jako że demokratyczne przemiany postępują nawet na Ukrainie, dziewczyna zaczyna odzyskiwać pozostawiony tam majątek: ogromne obszary ziemi, kamienice, wreszcie pola naftowe. I jak kogoś takiego nie pokochać bezgraniczną miłością? Swoje małżeństwa (dotychczas bardzo udane) panowie określają teraz życiowymi pomyłkami, a wzajemna rywalizacja o względy dziewczyny przybiera coraz ostrzejsze formy. Dodatkowe zamieszanie wprowadza niechciany gość – wujek i opiekun Wieruszki. Oczywiście żony Janka i Adama nie pozostają dłużne i również knują swoją intrygę…

reklama CKiS

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.