SPIN

Oczami kobiet: „Najgorszy człowiek na świecie”

Aneta Borkowska wtorek, 12 kwietnia 2022, 08:17 Kultura

NoveKino zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. 27 kwietnia o godz. 19. będzie można obejrzeć komedię romantyczną „Najgorszy człowiek na świecie”.

Julie wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna życiowej energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.

Reżyseria: Joachim Trier / Scenariusz: Joachim Trier, Eskil Vogt / Gatunek: komedia, romantyczny / Kraj produkcji: Norwegia / Rok produkcji: 2021 / Czas trwania: 121 minut / Obsada: Renate Reinsve, Anders Danielsen Lie, Herbert Nordrum

Nominowana do Oscara w dwóch kategoriach (Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Scenariusz Oryginalny) figlarna, zabawna i nieprzewidywalna historia miłosna. Opowieść o Julie, która u progu trzydziestych urodzin stara się poukładać swoje skomplikowane życie uczuciowe to jeden z najlepszych filmów roku w zestawieniach takich redakcji jak Vanity Fair, Time, IndieWire, Variety, The Guardian oraz Sight and Sound. Prawdziwym olśnieniem sezonu jest gwiazda filmu Joachima Triera, Renate Reinsve, która za swoją rolę otrzymała Złotą Palmę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes oraz nominację do Satellite Awards i Europejskiej Nagrody Filmowej.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.