SPIN

Oczami kobiet: „Trzy piętra”

Aneta Borkowska środa, 8 czerwca 2022, 08:50 Kultura

NoveKino zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. W środę (15 czerwca) o godz. 19. będzie można obejrzeć komedię i dramat w jednym „Trzy piętra”. Twórca rewelacyjnego „Pokoju syna” powraca z poruszającym filmem o miłości, gniewie i wybaczeniu. „Trzy piętra” miały swoją premierę w konkursie festiwalu w Cannes.

Pełen zaskakujących zwrotów akcji film mistrza włoskiego kina rozpoczyna się od wypadku. Ta tragedia na zawsze odciśnie piętno na małżeństwie surowego sędziego (w tej roli wystąpił sam Moretti), a inne dramatyczne zdarzenie z udziałem wiekowego sąsiada położy się cieniem na losach dwóch żyjących drzwi w drzwi rodzin. Kolejne z tytułowych trzech pięter zajmuje młoda matka, żona wiecznie nieobecnego męża. Zajęci swoimi problemami sąsiedzi nie dostrzegają jej dojmującej samotności. Włoski reżyser subtelnie nawiguje pośród splątanych interesów i skłębionych emocji, przekonując, że jedynym sposobem na rozsupłanie konfliktów – nie tylko sąsiedzkich – jest wybaczenie.

Reżyseria: Nanni Moretti / Gatunek: dramat, komedia / Kraj produkcji: Francja, Włochy / Rok produkcji: 2021 / Czas trwania: 119 minut / Obsada: Riccardo Scamarcio, Margherita Buy, Alba Rohrwacher, Adriano Giannini, Elena Lietti, Nanni Moretti

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.