SPIN

Lemoniada, golibroda, bryczki – tak wyglądało miasto ponad sto lat temu

Aneta Borkowska niedziela, 12 czerwca 2022, 18:01 Siedlce

Siedlce przeniosły się dziś do lat 1914-1916. Na ulicy Pułaskiego trwa impreza plenerowa „Dzień z pamiętnika Anny Kahan”, który jest doskonałym źródłem informacji o życiu codziennym mieszkańców w tamtych czasach, o tym jak funkcjonowało miasto oraz jakie były problemy. Dowiadujemy się z niego o edukacji, życiu społecznym i dostępnych rozrywkach.

Dzięki „wehikułowi czasu” wszyscy mogą przez chwilę poczuć się jak mieszkańcy Siedlec z pierwszego dwudziestolecia ubiegłego wieku. Można spotkać fotografa, pucybuta, nosiwodę, portrecistę, kataryniarza czy golibrodę. Pojawiły się także stare samochody, rowery i bryczka. Można spróbować wyjątkowych lodów, lemoniady, ciasteczek migdałowych „Mandorle” czy chleba ze smalcem, a także wykonać pamiątkowe nadruki na ubraniach.

W Galerii „w Bramie” dostępna jest wystawa fotografii archiwalnych Adolfa Ganiewskiego (Gancwola) ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Siedlcach. Można zagrać również w grę planszową „Miasteczko. Siedlce w XX-leciu międzywojennym”.

O godz. 19:30 na Skwerze przy fontannie odbędzie się potańcówka i koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej – zespołu rozsmakowanego w melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu, który inspiruje się piosenkami i pieśniami Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacjami Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonaniami orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka.

Możliwość komentowania jest wyłączona.