SPIN

Kino z Pasją: „Truflarze”

Aneta Borkowska niedziela, 19 czerwca 2022, 06:37 Kultura

NoveKino zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Kino z Pasją. W czwartek (30 czerwca) o godz. 19. będzie można obejrzeć dokument „Truflarze”.

Magiczny, czarujący, pełen ciepła i humoru film o ludziach, którzy znaleźli swój przepis na szczęście – od lat, w lasach włoskiego Piemontu, zbierają razem ze swoimi psami trufle i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego. Wyprodukowany przez Lucę Guadagnino, reżysera „Tamtych dni, tamtych nocy” wyjątkowy dokument, który zachwycił widzów i krytyków na całym świecie.

Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle! Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów.

Reżyseria: Michael Dweck, Gregory Kershaw / Gatunek: dokument / Kraj produkcji: Grecja, USA, Włochy / Rok produkcji: 2020 / Czas trwania: 84 minuty / Obsada: Enrico Crippa, Carlo Gondola

Gościem wieczoru będzie Jędrzej Majka, podróżnik, pisarz i dziennikarz. Wspaniały gawędziarz, autor m.in. przewodników po Kresach oraz albumów fotograficznych, współautor programów telewizyjnych poświęconych tematyce podróżniczej i kulinarnej. Pół godziny przed spotkaniem możliwość indywidualnej rozmowy z Jędrzejem Majką, który będzie podpisywał nowe wydanie książki „Podróże za smakiem. Czyli jak przyprawy zmieniają świat”.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.