SPIN

Filmowe rekolekcje: „Prorok:

Aneta Borkowska niedziela, 13 listopada 2022, 08:30 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje. W wtorek (15 listopada) o godz. 12. będzie można obejrzeć film biograficzny „Prorok”.

„Prorok” to film fabularny o Kardynale Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. „Prorok” opowiada historię prymasa, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka.

Film ukaże szerszej publiczności ciekawe wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski wydarzeń historycznych. Pokaże nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z dążącymi do zniszczenia Kościoła komunistami, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy. To właśnie on dostrzegł Karola Wojtyłę, który na jego wniosek zostanie mianowany biskupem pomocniczym Krakowa.

Reżyseria: Michał Kondrat / Scenariusz: Katarzyna Bogucka, Karolina Słyk / Gatunek: biograficzny, obyczajowy / Kraj produkcji: Polska / Rok produkcji: 2022 / Czas trwania: 120 minut / Obsada: Sławomir Grzymkowski, Tomasz Sapryk, Adam Ferency, Katarzyna Zawadzka, Michał Meyer, Marcin Troński

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.