SPIN

Kino z pasją: „Dziewiąty”

Aneta Borkowska poniedziałek, 9 stycznia 2023, 06:36 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Kino z Pasją. W czwartek (19 stycznia) o godz. 19. będzie można obejrzeć film „Dziewiąty”. Film przedstawia ostatni etap projektu zdobywania Korony Ziemi przez Miłkę Raulin i wejście na szczyt najwyższej góry świata, Mount Everestu.

„Wszystko na tej górze robi się źle. Źle się chodzi, źle się śpi, źle oddycha. Synonimem słowa Everest jest słowo ból. “Dziewiąty” to opowieść o wielkich marzeniach, z pozoru nieosiągalnych, dla matki trzynastolatka, inżyniera kolejnictwa. To historia o wielkiej przyjaźni i pożegnaniu, o wytrwałości i wyzwaniu jakie trzeba podjąć, by stanąć na Dachu Świat”

Produkcja – Miłka Raulin Siła Marzeń / Reżyseria, zdjęcia i montaż – Jakub Goździewicz

Przed i po seansie odbędzie się na spotkanie z Miłką Raulin, producentką i bohaterką filmu „Dziewiąty”. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Osmólska-Ilczuk. Od 18.30 w foyer kina Miłka Raulin będzie podpisywała swoje książki „Siła Marzeń, czyli jak jak zdobywałam Koronę Ziemi” oraz „Siła Marzeń, czyli jak zdobywałam Everest”.

Miłka Raulin to podróżniczka i miłośniczka wysokogórskiej wspinaczki. Najmłodsza i dziesiąta Polka, która zdobyła Koronę Ziemi (wszystkie najwyższe szczyty kontynentów) oraz trzecia i najmłodsza Polka, która kilka miesięcy temu dokonała trawersu Grenlandii, jedyna której projekt udało się zrealizować bez wsparcia agencji i przewodnika, w ramach niekomercyjnej, międzynarodowej ekspedycji. Jej pasją jest także szybownictwa i motocross.

Miłka jest laureatką wielu nagród. Została m.in. nominowana do Telekamer 2022 w kategorii Produkcja Roku, jest laureatką nagrody Forbes „Leaders of the Future” za rok 2021, w 2019 r. zdobyła Nagrodę Magellana za najlepsza publikacje turystyczną, a w 2018 r. była w pierwszej dziesiątce na liście przeglądu Red Bull Polscy Bohaterowie.

Jest autorką książek „Siła Marzeń, czyli jak jak zdobywałam Koronę Ziemi” oraz „Siła Marzeń, czyli jak zdobywałam Everest”. Pomysłodawczynią i organizatorką festiwalu „Siła Marzeń – Festiwal Przygody” oraz kilku edycji Rajdu Rowerowego Południe – Północ. Producentka filmów „Dziewiąty” oraz „W drodze na Everest”. Miłka ma także na swoim koncie ponad 250 prelekcji na festiwalach i konferencjach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Z zawodu magister inżynier trakcji elektrycznej, a prywatnie szczęśliwa mama szesnastoletniego Jeremiego.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.