SPIN

Kino Konesera „Wieloryb”

Aneta Borkowska wtorek, 28 marca 2023, 06:07 Kultura

Kino Helios zaprasza 3 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18. na kolejną odsłonę cyklu Kino Konesera. Będzie można zobaczyć dramat „Wieloryb”.

Charlie już od lat żyje na marginesie świata. Uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

Reżyseria: Darren Aronofsky / Scenariusz: Samuel D. Hunter / Gatunek: dramat / Kraj produkcji: USA / Rok produkcji: 2022 / Czas trwania: 117 minut / Obsada: Brendan Fraser, Sadie Sink, Ty Simpkins, Hong Chau, Samantha Morton, Sathya Sridharan

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. To często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych.

Kolejne cykle:
5 kwietnia – Duchy Inisherin
10 kwietnia – Fabelmanowie
17 kwietnia – Wszystko wszędzie naraz
24 kwietnia – Blisko

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.