SPIN

Summer Music Festival – Upstream i Michał Jelonek

Aneta Borkowska czwartek, 24 sierpnia 2023, 18:05 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 31 sierpnia (czwartek) o godz. 19. na skwer im. Konstantego Domagały na ostatnią odsłonę cyklu Summer Music Festival. Wystąpi Upstream i Michał Jelonek.

Zespół Upstream powstał w 2006 r. w Siedlcach. W jego skład wchodzą: Rafał Czapliński – śpiew, gitara, harmonijka; Daniel Popek – gitara; Artur Staręga – gitara; Radosław Pawlik – gitara basowa, wokal; Robert Protasewicz – perkusja, wokal. Zespół na przestrzeni lat zagrał dziesiątki rockowych koncertów, wziął udział w wielu festiwalach i zdobył uznanie publiczności.

Projekt „Upstream Akustycznie” z kwartetem smyczkowym narodził się w głowie Rafała Czaplińskiego wiele lat temu. Łączy ze sobą klasyczne brzmienie instrumentów smyczkowych z muzyką akustycznych gitar. Utwory powstawały na przestrzeni dekady. Melodie i aranże utworów dojrzewały powoli, dzięki czemu charakteryzują się dbałością o szczegóły i odpowiednim doborem instrumentów. Aranżacją kwartetu smyczkowego zajął się wirtuoz skrzypiec Michał Jelonek we współpracy z zespołem. Warstwę liryczną napisał Rafał Czapliński wraz z Radkiem Pawlikiem. Teksty nawiązują do problemów społecznych, opisują prawdziwe historię, skłaniają do zadumy i własnych przemyśleń. Wszystko razem tworzy klimatyczny nastrój, który łączy w sobie rock, progresywny pop z klasycznym brzmieniem instrumentów smyczkowych.

W przypadku niekorzystnej pogody koncert odbędzie się w sali widowiskowej „Podlasie”.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.