SPIN

Koncert „Na balu u Księżnej Oli”

Aneta Borkowska wtorek, 12 września 2023, 08:08 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 26 września (wtorek) do sali „Podlasie” o godz. 10:00 12:00 na koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy”.

Koncert powstał z myślą o edukacji historycznej i obyczajowej dotyczącej postaci Księżnej Aleksandry Ogińskiej. Tak, aby dla młodych siedlczan nie była ona anonimową postacią, a dobrą znajomą – Olą.

Tancerze w artystyczny sposób przedstawią przygotowania do balu, który ma odbyć się na dworze panującej w Siedlcach Księżnej Aleksandry z Czartoryskich Ogińskiej. Podczas koncertu zaprezentowane będą tańce dworskie z drugiej połowy XVIII wieku, takie jak gawot, kontredans, lendler oraz polonez. Przedstawione będą także zwyczaje towarzyskie ówcześnie panujące w kręgach dworskich, np. zapisywanie w karneciku kolejnych partnerów do tańca czy zabawy towarzyskie. Wszystko to wykonane w barwnych, dworskich strojach i stylizacjach z epoki.

Ze względu na potrzebę dostosowania środków przekazu do wieku uczestników, starszaków z przedszkoli i uczniów klas I-III zapraszamy na godz. 10:00. Natomiast uczniów klas IV-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych na godz. 12:00.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:45. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.