SPIN

Oczami Kobiet: „Poprzednie życie”

Aneta Borkowska piątek, 27 października 2023, 19:40 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. W środę (8 listopada) o godz. 19. będzie można obejrzeć melodramat „Poprzednie życie”. to love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu.

To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością, uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek. Dokonuje przy tym niemożliwego: sprawia, że zakochacie się w każdym z trojga bohaterów.

In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora i Hae Sung dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory, zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka. „Poprzednie życie” przywołuje ducha trylogii Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. Historii rozpiętej między Nowym Jorkiem i Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością, towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem i duchowym wymiarem relacji.

Reżyseria: Celine Song / Scenariusz: Celine Song / Gatunek: melodramat / Kraj produkcji: USA, Korea Południowa / Rok produkcji: 2023 / Czas trwania: 106 minut / Obsada: Greta Lee, Teo Yoo, John Magaro, Seung-ah Moon, Seung-min Leem, Jane Kim

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.