SPIN

Kino z Pasją: „600 Kilometrów lodową pustynią”

Aneta Borkowska wtorek, 7 listopada 2023, 22:57 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Kino z Pasją. W czwartek (16 listopada) o godz. 19. będzie można obejrzeć dokument „600 Kilometrów lodową pustynią”. Gościem wieczoru będzie Miłka Raulin, reżyserka i bohaterka filmu. Od 18.30 w foyer kina będzie podpisywała swoje książki.

Trawers Grenlandii uważany jest za jeden z najbardziej niebezpiecznych trawersów świata. Ryzykowne przejście lodowcem pełnym szczelin, stukilogramowe sanie i biała, tylko pozornie jednolita przestrzeń, z którą obcuje się miesiąc. W tych trudnych warunkach nie wszystkim uczestnikom międzynarodowej wyprawy uda się dotrzeć do celu… „600 kilometrów lodową pustynią” to opowieść o walce z z ekstremalnie niskimi temperaturami, huraganowym wiatrem i skrajnym wyczerpaniem. To historia o wytrwałości i wyzwaniu jakie trzeba podjąć, by zmierzyć się z lodową pustynią.

Scenariusz i reżyseria: Miłka Raulin / Produkcja: Siła Marzeń / Montaż: Aleksander Bierzanek / Gatunek: dokument / Czas trwania: 43′

Miłka Raulin dziewczyna z sąsiedztwa, która kocha świat, podróże i wyzwania. Mama 17-letniego Jeremiego wierząca, że ze swoich pasji nie trzeba rezygnować, gdy zostaje się rodzicem. Z wykształcenia i zawodu mgr inż. trakcji elektrycznej. W 2018 roku zdobyła Everest i ukończyła swój projekt Siła Marzeń – Korona Ziemi (7 lat – 7 kontynentów). W maju 2022 roku przetrawersowała Grenlandię jako 3 Polka i najmłodsza Polka. Przed nią przez blisko 30 lat dokonało tego jedynie 10 Polaków. Na swoim koncie ma również Koronę Gór Polski, którą zdobyła zimą w niespełna tydzień, jako pierwsza kobieta. Laureatka licznych nagród m.in.: Red Bull, Forbes, Nagroda Magellana, Herbapol, Cosmopolitan, Adrenallinium. Za swój autorski cykl „Ulepieni z pasji” nominowana do Telekamer 2022 w kategorii produkcja roku. Mówczyni motywacyjna, realizatorka marzeń, autorka książek „Siła Marzeń” i organizatorka pięciu edycji Festiwalu Przygody Siły Marzeń. 11 października odbyła się premiera trzeciej książki Miłki „600 kilometrów grenlandzkim lądolodem”. Dwie pierwsze pozycje to pozycje mocno motywacyjno – podróżnicze z dużą dawką humoru. Pierwsza książka otrzymała Nagrodę Magellana z publikację turystyczną 2019 roku.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.