SPIN

Kino Seniora: „Uśmiech losu”

Aneta Borkowska niedziela, 3 grudnia 2023, 05:11 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Kino Seniora. W poniedziałek (11 grudnia) o godz. 12. będzie można obejrzeć dramat obyczajowy „Uśmiech losu”. To rozgrywająca się w malowniczych, śródziemnomorskich plenerach opowieść o poszukiwaniach szczęścia, miłości i własnego miejsca na Ziemi. Czarująca wdziękiem, emocjami i czułym poczuciem humoru, filmowa podróż w nieznane.

Andrzej, fotografik ze Śląska, przybywa na małą grecką wyspę, aby objąć spadek po stryju. Na miejscu okazuje się, że ten zapisał mu w testamencie kamienny szałas oraz położone w cieniu wulkanu pole. Rozczarowany spadkiem Andrzej postanawia jak najszybciej sprzedać odziedziczoną własność i wrócić do kraju. Wcześniej jednak musi odpracować dług, który jego stryj zaciągnął u greckiego sąsiada. Plan i decyzje, które dotychczas wydawały się oczywiste, komplikują się, kiedy Andrzej poznaje Lenę. Piękna Greczynka kompletnie zawróci chłopakowi w głowie, a to, co wydarzy się wkrótce, zmieni jego spojrzenie na świat i zmusi do zadania pytania – co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze?

Reżyseria: Andrzej Jakimowski / Scenariusz: Andrzej Jakimowski / Gatunek: dramat, obyczajowy, romans / Kraj produkcji: Polska / Rok produkcji: 2022 / Czas trwania: 104 minuty / Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Themis Panou, Ifigeneia Tzola, Efthimis Chalkidis, Georgia Papadopoulou, Aggeliki Zervou

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.