SPIN

Spektakl „Opowieść o prawdziwym Mikołaju”

Aneta Borkowska niedziela, 3 grudnia 2023, 09:24 Kultura

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 10 grudnia o godz. 16. na spektakl „Opowieść o prawdziwym Mikołaju” w ramach cyklu Rodzinna Niedziela w Teatrze.

Czy my, dorośli wierzymy w Mikołaja? Czy mamy kogoś, komu powierzamy nasze marzenia? Co by było, gdyby jedno z dziecięcych pragnień nagle się spełniło? – odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w nowym przedstawieniu Teatru Piccolo pt. „Opowieść o prawdziwym Mikołaju”, które jest również wspaniałą lekcją dla najmłodszych, w której dzieci nauczą się pokory i poczują mobilizację do wypełniania dobrych uczynków. Kilkadziesiąt lat temu, mały Mateusz, podopieczny łódzkiego sierocińca wysyła list do Mikołaja. Korespondencja jednak zostaje zagubiona i dopiero teraz, po latach, tuż przed kolejną Gwiazdką list dociera do adresata. Mikołaj postanawia zrezygnować z urlopu specjalnie po to, aby dostarczyć wymarzony prezent, jak się okazuje, dorosłemu już Mateuszowi. Czy dawny wychowanek domu dziecka jest w stanie ponownie uwierzyć w Mikołaja i jego ideały?

Na scenie występują między innymi Mieczysław Dyrda, Anna Wdowiak, Konrad Korkosiński, Ewa Sonnenburg, Włodzimierz Wdowiak, Maria Gudejko.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.