SPIN

Kino z Pasją: „Bieg na szczyt”

Aneta Borkowska środa, 6 grudnia 2023, 06:47 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Kino z Pasją. W czwartek (14 grudnia) o godz. 19. będzie można obejrzeć dokument „Bieg na szczyt”.

Dokument opowiada historię zwykłego chłopaka, który zdecydował się na radykalną zmianę życia, kierując swoje kroki w stronę prestiżowej dyscypliny sportu – biegów górskich. Film ukazuje także trudności, jakie napotyka sportowiec, zmuszając go do refleksji, pokory i cierpliwości. Podczas emocjonujących startów i trudnych chwil bohater udowadnia, że bieg na szczyt to nie tylko kwestia dystansu, lecz także wewnętrznej siły i determinacji.

Reżyseria: Paweł Przewoźny / Gatunek: dokument / Kraj produkcji: Polska / Rok produkcji: 2023

GOŚCIE WIECZORU

Łukasz Zdanowski – bohater filmu, pochodzący z Siedlec zawodnik biegów górskich, ultramaratończyk, trener. Jego pierwszy poważny start w 2015r. przyniósł bardzo dobry wynik na najtrudniejszych zawodach w Polsce, Biegu Ultra Granią Tatr. Na metę przybiegł wtedy jako 10. zawodnik. Potem pojawiły się kolejne sukcesy i obecność na imprezach międzynarodowych – 2. miejsce na Baikal Ice Maraton rozgrywanym na zamarzniętej tafli Bajkału (2016), 4 miejsce wśród obcokrajowców w najwyżej rozgrywanym maratonie u podnóża Everestu (2017), trzykrotny start w najważniejszej imprezie biegowej na świecie, festiwalu UTMB i świetny wynik w pierwszej trzydziestce, wśród kilku tysięcy zawodników, w liczącym 120 km biegu wokół masywu Mont Blanc. Dwukrotny start ze znakomitym czasem w legendarnym Monte Rosa Sky Marathon, w którym udział biorą pary zawodników wyselekcjonowane ze światowej czołówki biegów górskich. Po drodze dziesiątki startów w biegach w Europie i Polsce, zakończonych podium lub bardzo dobrymi wynikami w czołówce stawki. Na co dzień doświadczony trener z licencją PZLA, świetnie czujący się także w kolarstwie i skituringu.

Paweł Przewoźny (UNDER) – twórca filmowy, reżyser i raper z ogromną pasją do sztuki wizualnej. Laureat kilkudziesięciu konkursów i festiwali filmowych. Właściciel White Studio. Kustosz pamięci wynalazców i twórców związanych z kinematografią, co udowadnia jego bogata kolekcja zabytkowych kamer i aparatów. Trener szkoleń i warsztatów filmowych. Współpracuje z wieloma renomowanymi markami, artystami, stowarzyszeniami, fundacjami, firmami. Jego produkcje pokazywane były w największych stacjach telewizyjnych w kraju (TVP, TVN). Kręcił filmy także poza granicami naszego kraju, w Stanach Zjednoczonych, Chicago, Los Angeles, na Hawajach, w Tajlandii, Wielkiej Brytanii czy Japonii. Działacz społeczny. W swoim życiu promuje dobre wartości takie jak patriotyzm, wiara i pasja. Prowadzi zajęcia profilaktyczne w ośrodkach wychowawczych, poprawczakach, więzieniach i szkołach. Ze swoim programem motywacyjnym „Scenariusz Życia” odwiedził już kilkaset szkół nie tylko w Polsce ale też za granicą. Udowadnia, że pochodzenie, brak pieniędzy i inne trudności nie są w stanie przeszkodzić w spełnianiu marzeń. Finalista ogólnopolskiego konkursu Hard As a Rock – na najlepszy utwór o Armii Krajowej. Twórca trzech albumów rapowych („Uratujmy Świat’, „Scenariusz Życia”, „Patriot – Opowieść Historii Polski Rapem”) wykorzystujący ten gatunek muzyczny do pokazywania dobrych wartości. Twórca podcastu „UnderCast” – w którym rozmawia z inspirującymi gośćmi, nie tylko związanymi z twórczością filmową. Prywatnie szczęśliwy mąż i tata dwóch córek.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.