SPIN

Kino z Pasją: „Perfect Days”

Aneta Borkowska wtorek, 16 kwietnia 2024, 17:07 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Kino z Pasją. W czwartek (25 kwietnia) o godz. 19. będzie można obejrzeć dramat „Perfect Days”. Film to medytacja nad prostotą i pięknem życia. Reżyser opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienności.

Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety, okazuje się niezwykłym ceremoniałem.

Reżyseria: Wim Wenders / Scenariusz: Wim Wenders, Takuma Takasaki / Gatunek: dramat / Kraj produkcji: Japonia, Niemcy / Rok produkcji: 2023 / Czas trwania: 123 minuty / Obsada: Kōji Yakusho, Tokio Emoto, Arisa Nakano, Yamada Aoi, Yumi Asô, Sayuri Ishikawa

Seans poprzedzi rozmowa z pisarzem i podróżnikiem, Piotrem Milewskim, którą poprowadzi Agnieszka Osmólska-Ilczuk. Od 18.30 w foyer kina gość będzie podpisywał swoje książki!

Piotr Milewski urodził się w 1975 roku w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor książek: Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej (Znak 2014, Świat Książki 2020), Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia (Znak 2015, Świat Książki 2022), Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat (Świat Książki 2018), Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji (Świat Książki 2020) oraz Tokio. Opowieści z Dolnego MIasta (Świat Książki 2023). Współautor książek: Hokkaido – Japonia bez gejsz i samurajów (2006), Azja. Opowieści podróżne (2018) oraz Wyspa. Opowieści podróżne (2019). Trzykrotny laureat Nagrody Magellana Magazynu Literackiego „Książki”. Laureat nagrody Traveler magazynu National Geographic Polska w kategorii Książka Roku 2020. Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.