SPIN

Maraton Anime w Kinie Helios

Aneta Borkowska piątek, 19 kwietnia 2024, 19:51 Aktualnie, Kultura

Kino Helios zaprasza 17 maja o godz. 23. na kolejną odsłonę Nocnych Maratonów Filmowych. Tym razem Kino zaprasza w niezwykłą podróż do świata wytwórni GHIBLI i mistrza Hayao Miyazakiego.

Na początek „SPIRITED AWAY”, arcydzieło światowego kina, film który w krótkim czasie zyskał status dzieła kultowego, skutecznie popularyzując anime na całym świecie. Po krótkiej przerwie „KSIĘŻNICZKA MONONOKE”, mistrzowska opowieść o starciu cywilizacji z siłami przyrody, uznawana za jeden z kamieni milowych współczesnej animacji. Film rozsławił kierowane przez Miyazakiego Studio Ghibli. Wielkim finałem tej nocy będzie „RUCHOMY ZAMEK HAURU”. Jeden z najbardziej popularnych filmów Hayao Miyazakiego, który zabiera nas do świata pełnego kontrastów, magii i streampunkowej technologii. To niezwykła adaptacja powieści Diany Wynne Jones o tym samym tytule, na bazie której japoński mistrz stworzył autonomiczne dzieło w swoim niepodrabialnym stylu.

Jesteśmy przekonani, że taka dawka emocji jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.