SPIN

Oczami Kobiet: „Jutro będzie nasze”

Aneta Borkowska sobota, 25 maja 2024, 12:04 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę Oczami Kobiet. W środę (5 czerwca) o godz. 19. będzie można obejrzeć dramat „Jutro będzie nasze”. To film o zbiorowym przebudzeniu, o kobietach, które jako pierwsze odważyły się przeciwstawić dziedzictwu przemocy.

Z Delią może utożsamić się każda z nas, bo i my dokonujemy na co dzień rzeczy niemożliwych – ogarniamy dom i pracę, dzieci i starszych członków rodziny, łagodzimy złe humory męża albo emocje nastoletniej córki. Delia urabia sobie ręce po łokcie, a w zamian dostaje tylko kolejne razy, pretensje i fochy. Jest również przekonana, że szykującą się do zamążpójścia córkę czeka podobny los. Jednak pewnego dnia przychodzi do niej list, który prowokuje ją do buntu i skłania do zaskakująco śmiałych czynów, których nikt się nie spodziewa po gospodyni domowej. „Jutro będzie nasze” emanuje duchem zmiany, wiarą w siłę kobiet i kobiecą solidarność. Jest też odą na cześć pięknych, acz burzliwych relacji matek z córkami.

Reżyseria: Paola Cortellesi / Scenariusz: Paola Cortellesi, Furio Andreotti / Gatunek: dramat / Kraj produkcji: Włochy / Rok produkcji: 2023 / Czas trwania: 118 minut / Obsada: Paola Cortellesi, Valerio Mastandrea, Romana Maggiora Vergano, Emanuela Fanelli, Giorgio Colangeli, Vinicio Marchioni

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.