SPIN

Helios na scenie: „NYE. NT live”

Aneta Borkowska piątek, 7 czerwca 2024, 21:04 Kultura

Kino Helios zaprasza w niedzielę, 16 czerwca o godz. 15.30 na kolejną odsłonę cyklu Helios na Scenie. Zobaczyć będzie można sztukę „NYE. NT live”.

Michael Sheen jako Nye Bevan w surrealistycznej i spektakularnej podróży przez życie i dziedzictwo człowieka, który zmienił oblicze brytyjskiej służby zdrowia.

Karierę zaczynał w kopalni, był jednym z przywódców strajku górników w Walii. Zasłynął jako orędownik i twórca Narodowej Służby Zdrowia. Aneurin „Nye” Bevan określany jest mianem polityka, który wywarł największy wpływ na Wielką Brytanię, nigdy nie będąc premierem. W obliczu śmierci Aneurin „Nye” Bevan spogląda w przeszłość i konfrontuje się ze swoimi wspomnieniami, które wiodą go w oszałamiającą podróż przez życie, od wczesnego dzieciństwa, po lata spędzone w kopalni, a potem w parlamencie, gdzie toczył boje z samym Churchillem.

Napisana przez Tima Price’a i wyreżyserowana przez Rufusa Norrisa (Small Island, Makbet) doskonała sztuka została nagrana na żywo w National Theatre w Londynie.

Reżyseria: Rufus Norris / Scenariusz: Tim Price

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.