SPIN

Kino z Pasją: „Monster”

Aneta Borkowska poniedziałek, 10 czerwca 2024, 06:04 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Kino z Pasją. W czwartek (13 czerwca) o godz. 19. będzie można obejrzeć dramat „Monster”.

Zdobywca Złotej Palmy oraz cieszący się międzynarodowym uznaniem reżyser Hirokazu Kore-eda powraca z subtelnym i niezwykle poruszającym filmem opowiadającym o miłości, obowiązku, konfliktach społecznych i tajemnicach.

Kiedy Minato zaczyna dziwnie się zachowywać, jego matka od razu przeczuwa, że coś jest nie tak. Dowiedziawszy się, że jest to wina nauczyciela, matka wpada do szkoły i żąda wyjaśnień. Historię poznajemy oczami matki, nauczyciela i dziecka, powoli odkrywając prawdę.

Reżyseria: Hirokazu Koreeda / Scenariusz: Yûji Sakamoto / Gatunek: dramat / Kraj produkcji: Japonia / Rok produkcji: 2023 / Czas trwania: 126 minut / Obsada: Sakura Andô, Eita Nagayama, Soya Kurokawa, Hinata Hiiragi, Mitsuki Takahata, Akihiro Kakuta

Partnerem spotkania jest Wydawnictwo Marginesy, wydawca książek „Spekulacje o kinie” Quentina Tarantino oraz „Oscarowe wojny. Historia Hollywood pisana złotem, potem i łzami” Michaela Schulmana, które będą upominkiem dla naszych widzów podczas spotkania.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.