SPIN

Rugby – Wielkanocna gra w śniegu

Aneta Borkowska środa, 3 kwietnia 2013, 09:02 Sport, Wydarzenia

Miejski Klub Rugby zorganizował w Lany Poniedziałek tradycyjny mecz podkreślający związek Wielkanocy z rugby. Od lat mecze ligowe były rozgrywane w Wielką Sobotę, jednak w ostatnich dwóch latach termin ten był zarezerwowany dla reprezentacji Polski, która w tym roku zmierzyła się w Gdyni z Ukrainą wygrywając 13:12.

Podtrzymując tradycję w Siedlcach został zorganizowany mecz w którym zagrali zawodnicy WFS Siedlce Veterans i Miejskiego Klubu Rugby w składach mieszanych nazwanych od koszulek Trutniami i Rekinami. Atrakcją był śnieg, który spadł poprzedniego dnia i pokrył boisko 15-centymetrową warstwą, właśnie jego zabrakło podczas gry w Nowy Rok.

Od początku przewagę uzyskały Trutnie, które do przerwy prowadziły 30:20, po zmianie stron Rekiny doprowadziły do remisu 40:40, ale w końcówce skuteczniejsze były Trutnie wygrywając mecz 55:50. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Irek Gręziak, który zdobył dla Rekinów 25 punktów.

Trutnie – Rekiny 55:50 (30:20).
Punkty: Trutnie- Jan Czyż 20, Marek Fedorowicz 20, Sławomir Pieper 10, Tomasz Radzikowski 5; Rekiny- Ireneusz Gręziak 25, Leszek Węgrzynowicz 15, Jacek Wierzbicki 5, Mariusz Krzyszczak 5. Sędzia: Mariusz Myrcha.

autor: Jacek Wierzbicki

Możliwość komentowania jest wyłączona.