SPIN

XIX Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej

Aneta Borkowska poniedziałek, 12 maja 2014, 12:12 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

festiwal tworczosci

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na XIX Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2014.

MOK szczególną uwagę poświęca działaniom przedszkoli i szkół w zakresie amatorskiego ruchu artystycznego. Swoistym podsumowaniem tych aktywności jest organizowany cykliczne od 1996 r. Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej, który ma na celu prezentację dorobku artystycznego w różnych dziedzinach sztuki, popularyzację twórczości, jej walorów artystycznych i wychowawczych, wymianę doświadczeń i pomysłów w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą uzdolnioną artystycznie.

Corocznym przesłuchaniom towarzyszy niezmiennie wysoki poziom prezentacji oraz mnogość prezentacji, co najlepiej świadczy o tym, że miejskie placówki oświatowe są bardzo aktywne w sferze wychowania artystycznego a Festiwal pomimo mijających lat nie traci na atrakcyjności.

Terminy przesłuchań w Sali Widowiskowej „Podlasie” MOK:
– soliści i zespoły wokalne: 16 maja (piątek), godz. 9.,
– zespoły teatralne: 19 maja (poniedziałek), godz. 9.,
– zespoły taneczne: 20 maja (wtorek), godz. 9.,
– plastyka: wystawa pokonkursowa w Małej Galerii Sztuki MOK przy ul. Sienkiewicza 63 czynna w dniach 16-30 maja od poniedziałku do piątku w godz. 8-17.,

Koncert Laureatów, wręczenie statuetek i dyplomów odbędzie się 1 czerwca (niedziela) o godz. 15. w siedleckim Amfiteatrze.

Regulamin, karty zgłoszenia oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie www.mok.siedlce.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.