SPIN

Premiera spektaklu „Ślepcy” Teatru „Dlaczego nie?”

Aneta Borkowska piątek, 20 czerwca 2014, 09:37 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 26 czerwca o godz. 18. na premierę spektaklu „Ślepcy” Teatru „Dlaczego nie?” w wykonaniu Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Sala Widowiskowa „Podlasie”.

„Ślepcy”- spektakl na podstawie książki Maurice Maeterlinck. Jest to dramat, przypowieść o kondycji ludzkiej egzystencji, zagubieniu, którego staliśmy się ofiarami. Zagubienie to towarzyszyło naszym pradziadkom na przełomie XIX i XX wieku i nam samym, zatraconym w sieci wirtualnych kontaktów, ślepych na to co dookoła, panicznie szukających przewodnika, który albo umarł albo jeszcze się nie narodził. Wyrażony za pomocą symbolu. Teatr Maeterlincka jest milczeniem – jego prawdziwe życie zaczyna się między słowami.

Spektakl w reżyserii Mirosława Łukasiewicza, na podstawie książki Maurice Maeterlincka. Jest to dramat, przypowieść o kondycji ludzkiej egzystencji, zagubieniu, którego staliśmy się ofiarami. Zagubienie to towarzyszyło naszym pradziadkom na przełomie XIX i XX wieku i nam samym, zatraconym w sieci wirtualnych kontaktów, ślepych na to, co dookoła, panicznie szukających przewodnika, który albo umarł albo jeszcze się nie narodził. Wyrażony za pomocą symbolu. Teatr Maeterlincka jest milczeniem – jego prawdziwe życie zaczyna się między słowami.

Reżyserem spektaklu „Ślepcy” jest Mirosław Łukasiewicz – absolwent WSRP w Siedlcach, Pedagogiki ze specjalnością kulturalno-oświatową, założył kabaret „Jajo” oraz grupę teatralną „Basta”. W 1979 r. wstąpił do Teatru „Es”, następnie prowadził w tym teatrze zajęcia z plastyki, świadomości ciała oraz interpretacji tekstu poetyckiego. Mirosław Łukasiewicz ukończył Reżyserię Teatrów Amatorskich w Warszawie. Od 4 lat współpracuje z Siedleckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku prowadząc teatr „Dlaczego Nie?”. Wyreżyserował wraz z słuchaczami następujące spektakle teatralne: „Spotkania” „Zieloną Gęś”, „Takie jest życie” „O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce”, które cieszą się ogromna popularnością wśród odbiorców. Dowodem tego jest zdobycie indywidualnych nagród dla aktorów podczas Juwenaliów III Wieku w Warszawie w 2013 roku.
Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.