SPIN

Khalif Walter & Jacek Prokopowicz Band z cyklu Time For Jazz

Aneta Borkowska niedziela, 10 sierpnia 2014, 11:06 Aktualnie, Zapowiedzi kulturalne

khalif

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 24 sierpnia o godz. 18. na koncert Khalifa Waltera & Jacek Prokopowicz Band z cyklu Time For Jazz na skwerze przy fontannie. Khalif Walter – amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor. Muzyk swoje brzmienie określa, jako estetykę boogie blues. Przez wiele lat mieszkał w Chicago, gdzie chłonął klimat bluesa. Ukończył studia na Roosevelt University na wydziale muzyki jazzowej i historii.

Jego ostatnia płyta wydana w 2013 roku o magicznym tytule „She Puts the VooDoo on Me” zdobyła uznanie w Internecie, radio i prasie muzycznej.

Jako gitarzysta wzoruje się na wielkich bluesmanach, jak Freddie King, Albert King, czy Albert Collins. Ma za sobą występy na jednych z największych i najważniejszych festiwali bluesowych na świecie – Chicago Blues Festival (2001, 2003, 2007), w legendarnym chicagowskim klubie Kingston Mines, jak również przed 22-tysięczną publicznością hali Chicago United Center podczas jednego z meczy z udziałem Michaela Jordana.

Jego płyta „Shimmy, Shake, Stomp” była grana przez rozgłośnie obydwu Ameryk, Australii i Europy. Grał z utytułowanym gitarzystą (12 nagród W.C. Handy’ego) Carlem Weathersbym, współpracował z zespołem legendy bluesa chicagowskiego Lonniego Brooksa, był szefem zespołu córki B.B. Kinga, Shirley King.

W Siedlcach wystąpi z cenionym zespołem Jacka Prokopowicza – organisty (Hammond), pianisty, kompozytora, który współpracował m.in. z gitarzystą Jarosławem Śmietaną, kontrabasistą Piotrem Rodowiczem, perkusistą Adamem Lewandowskim, harmonijkarzem Bartkiem Łęczyckim i Wojciechem Waglewskim. W 2012 roku otrzymał I miejsce w ankiecie forum „Okolice Bluesa” dla Najlepszego Klawiszowca 2011 r. W 2013 roku zajął II miejsce na klawiszowca roku 2012 w ankiecie kwartalnika Twój Blues.

Zespół Jacka Prokopowicza:
Jacek PROKOPOWICZ – organy Hammonda
Łukasz GORCZYCA – gitara basowa
Adam GRZELAK – perkusja

W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Sali Białej (ilość miejsc ograniczona).

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.