SPIN

Wakacyjna Kraina Zabawy z MOK

Aneta Borkowska niedziela, 10 sierpnia 2014, 10:55 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

mok kraina caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 24 sierpnia o godz. 14. na VII Wakacyjną Krainę Zabawy na Dzikim Zachodzie, czyli plenerową imprezę rekreacyjną dla dzieci na terenach zielonych przy Amfiteatrze.

Jedną z atrakcji będzie widowisko „Eldorado” – muzyczna opowieść o Dzikim Zachodzie. Piosenki utrzymane w stylistyce muzyki country, które wykona Ryszard Wolbach (współzałożyciel zespołów Babsztyl i Harlem) stanowić będą kanwę do pełnej humoru opowieści, gdzie dobro zwycięża w walce ze złem, a chciwość ulega sile przyjaźni i lojalności. Bohaterowie tej pogodnej i pouczającej historii przemierzają świat Dzikiego Zachodu, aby dotrzeć do Eldorado i odnaleźć złoto. „Rycho” (Ryszard Wolbach) w towarzystwie Fatalnego Joe, sympatycznego fajtłapy (w tej roli Kamil Szafraniec) przeżyją niewiarygodne przygody, aby spłacić dług u Bladego Bankiera, którego gra aktor płockiego Teatru Dramatycznego w Płocku – Jan Kołodziej. Zapraszamy dzieci do udziału we wspaniałej zabawie, podczas której wezmą udział w licznych konkursach z nagrodami, nauczą się piosenek oraz… …same będą opowiadać bajki.

Ponadto cała gama zadań pobudzających kreatywność podczas wspólnej zabawy, kiedy to zawitamy do wioski indiańskiej. Będzie można obejrzeć tam pokazy tańców wojennych odprawianych przez zespół tancerzy Catawba oraz spróbować swoich sił podczas strzelania z łuku do tarczy, rzutu kręgiem na pal, wyścigu żółwi czy traperskiego slalomu. Zadania, do których chętnie angażują się dzieci będą połączeniem form muzycznych, plastycznych, teatralnych.

Na śmiałych kowbojów i kowbojki będą czekały zabawy przy muzyce country a na najmłodszych indiański tor przygody. Nie zabraknie też prawdziwych tipi – indiańskich domków, w których magia i niepowtarzalny klimat przeniosą wszystkich w krainę marzeń.

Wstęp wolny. W przypadku złej pogody koncert odbędzie się na terenie lodowiska ARMS.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.