SPIN

Europejskie spotkania z muzyką przy fontannie

Aneta Borkowska niedziela, 17 sierpnia 2014, 12:44 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

mok spotkania z muzyka caly

W sierpniu Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncerty z cyklu Europejskie spotkania z muzyką przy fontannie. Jak nazwa wskazuje koncerty będą odbywały się przy siedleckiej fontannie,a w przypadku złej pogody zostaną przeniesione do budynków MOK.

7 sierpnia o godz. 20. – spektakl flamenco „Księżycowe Gody”

Zespół Teatru Tańca FlamencoArte sięga co prawda do legendy osadzonej w kulturze cyganów andaluzyjskich, ale muzyka i taniec flamenco są jedynie środkiem do opowiedzenia historii uniwersalnej, która może się zdarzyć w każdym czasie i w każdym świecie. A pytania: czy za każdym pragnieniem warto podążać, czy każdą cenę warto zapłacić, czy są granice, których przekraczać nie należy, stanowią lekcję dojrzewania każdego z nas.
Na scenie współistnieją dwa światy: rzeczywisty – barwny, pełen kolorów i wesołej muzyki świat cygańskiego pueblo i czarodziejski – surowy, tajemniczy świat księżycowej magii. Brawurowe, dynamiczne choreografie, kolorowe, bogate stroje, charakterystyczny śpiew flamenco i gitarowa muzyka – wszystko to składa się na długo pozostające w pamięci wydarzenie artystyczne.

scenariusz: Mirella Gliwińska,
reżyseria: Nadia Mazur,
choreografia: Nadia Mazur, Anna Ochman, Mateo Gallito,
w rolach głównych: Nadia Mazur i Mateo Gallito,
śpiew flamenco: Katarzyna Jackowska,
narracja: Mirella Gliwińska,
gitara flamenco: Andrzej Lewocki,
taniec: Paulina Nava, Anna Ochman, Magdalena Tokarska,

– 14 sierpnia o godz. 19. – koncert muzyki niemieckiej i austriackiej

wystąpią: Ewa Rzetecka-Niewiadomska – fortepian, Hubert Niewiadomski – baryton
w programie: utwory Bacha, Mendelssohna, Wolfa, Mozarta, Straussa.

– 21 sierpnia o godz. 19. – koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu zespołu „Polandia”

Skład zespołu: Robert Haas – skrzypce (leader), Artur Jurek – instrument klawiszowe, Sławek Pogoda – gitara, Piotr Kułakowski – bass, Kamil Mazur – perkusja, Monika Banaszak – taniec, Joanna Ochędowska – taniec.

W programie koncertu obok irlandzkich melodii ludowych, tańców i przyśpiewek znajdziemy również kompozycje leadera zespołu. Inspirowane opowieściami o zielonej wyspie powstały: „Zapach śniegu”, „Szadź” i „Polandia”. Integralną częścią koncertów jest również taniec w wykonaniu grupy tancerzy ze szkoły tańca irlandzkiego w Gdyni. Robert Haas od końca lat 80 – tych jest bardzo mocno związany ze środowiskiem muzycznym Trójmiasta. Bierze czynny udział w różnych koncertach zarówno jazzowych jak i muzyki alternatywnej. Słyszymy go często w klubach i na Festiwalach Jazzowych: „Jazz w Lesie“ w Sulęczynie, „Sopot Jazz Festiwal“, „Gdańskie Noce Jazzowe“.

– 28 sierpnia o godz. 19. – koncert Polskiej Piosenki Poetyckiej

Wystąpią artyści związani z Grupą Piosenki Poetyckiej, prowadzonej przez siedleckiego muzyka Macieja Turkowskiego: Anna Przedlacka, Natalia Sisik – siedlczanki studiujące w Łodzi i Lublinie. Śpiewają od 5 lat, są laureatkami festiwali: Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego we Włocławku, Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną, Giełdy Piosenki w Siedlcach, „Wschodów” w Lublinie. Gościnnie wystąpi Jakub PAWLAK – zwycięzca Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Akompaniować będą: Paweł Odoszewski – fortepian, Jędrzej Goławski – trąbka, Małgorzata Grochowska – skrzypce, Maciej Turkowski – gitara. Usłyszymy utwory Jakuba Pawlaka i Macieja Turkowskiego oraz inne utrzymane w kręgu piosenki artystycznej.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.