SPIN

„Zgoda i Rozwój dla Siedlec”. Wystartowała kampania PiS

redakcja poniedziałek, 13 października 2014, 22:38 Siedlce, Wybory Samorządowe Wojciech Kudelski

„Zgoda i Rozwój dla Siedlec, Zgoda i Rozwój dla regionu” – pod takim hasłem w wyborach samorządowych startuje Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Kandydatem PiS w walce o fotel prezydenta naszego miasta jest Wojciech Kudelski.

W niedzielę, 12 października w CKiS im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce odbyła się konwencja wyborcza Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. W jej trakcie przedstawiono kandydatów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, powiatu siedleckiego, Rady Miasta Siedlce oraz kandydatów na wójtów i burmistrzów gmin oraz miast powiatu siedleckiego.

Głównym punktem konwencji było pierwsze wyborcze wystąpienie kandydata na prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego. Konwencję poprzedziła Msza Św. w kościele p.w. Św. Stanisława BM w intencji Samorządów i Samorządowców.

PiS_konwencja2

– Rozpoczynamy kampanię o to, żeby nie tylko podtrzymać obecne tempo rozwoju regionu i miasta, ale żeby je zwiększyć. Minione dwie kadencje samorządu, kadencje ZGODY i ROZWOJU można porównać do budowy domu. A jeżeli buduje się dom, to buduje się go nie dla siebie, tylko dla następnych pokoleń – powiedział Wojciech Kudelski.

– Gdybyśmy nie mieli ponad 40 kilometrów nowych dróg i obwodnic, nowoczesnego stadionu, boisk treningowych, nowych hal sportowych, parku wodnego, lodowiska krytego, orlików, wyremontowanych ośrodków kultury, stermomodernizowanych wszystkich szkół, wyremontowanych i nowo pobudowanych kamienic komunalnych, nowych autobusów, nowoczesnej oczyszczalni ścieków i innych inwestycji, to gdzie byśmy byli? W „zapyziałej mieścinie” bez przyszłości? – pytał obecny prezydent Siedlec. – Jestem przekonany, że kurczylibyśmy się jako miasto – dodał.

PiS_konwencja3

W swoim przemówieniu kandydat na prezydenta naszego miasta zapowiedział kolejne inwestycje.

– My jeszcze tej budowy nie skończyliśmy. Jeszcze wiele przed nami. Jednakże, ta budowa opierała się zawsze na solidnej i wiarygodnej podstawie. Tą podstawą są wartości jakie reprezentujemy oraz tą podstawą zawsze byli znakomici i doświadczenie ludzie. Ludzie o ogromnym autorytecie, fascynaci i profesjonaliści swojej pracy, a przede wszystkim rozkochani w naszym mieście i w naszym regionie. Tacy ludzie są na naszych listach. To ludzie ZGODY I ROZWOJU. Z nimi chcę w zgodzie rozwijać Siedlce – zakończył.

PiS_konwencja5

W wypełnionej po brzegi sali, znaleźli się parlamentarzyści, samorządowcy i burmistrzowie z innych miast naszego regionu. Wśród nich byli m.in.: poseł RP Krzysztof Tchórzewski, senator RP Waldemar Kraska, burmistrz Łukowa Dariusz Szustek, burmistrz Łosic Janusz Kobyliński i kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk. Obecni byli Mirosław Symanowicz, przewodniczący STS-u oraz Henryk Niedziółka, przewodniczący Rady Miasta Siedlce.

– Razem możemy więcej – powiedział zwracając się do nich prezydent Wojciech Kudelski. – I to jest zadanie dla nas, żeby w przyszłej kadencji razem silnie zabiegać o budowę autostrady aż po Brześć, o powrót wojska do Siedlec, o powrót planów budowy lotniska w Białej Podlaskiej – zakończył.

Część artystyczną konwencji zapewnili muzycy siedleckiego zespołu Upstream oraz raper Under.

PiS_konwencja4

Kandydaci KW Prawo i Sprawiedliwość

  • Rada Miasta Siedlce, Okręg Wyborczy nr 1

1. Bogumił Stanisław Kacprzak
2. Jerzy Myszkowski
3. Grzegorz Chwedoruk
4. Iwona Maria Orzełowska
5. Marek Żabka
6. Iwona Dziedzic – Myka
7. Piotr Paprocki
8. Łukasz Nowosielski
9. Monika Szostek
10. Agnieszka Affek-Starczewska
11. Łukasz Płudowski
12. Izabela Wrona

  • Rada Miasta Siedlce, Okręg Wyborczy nr 2

1. Wojciech Józef Kudelski
2. Stefan Marek Somla
3. Zygmunt Szalach
4. Jadwiga Skup
5. Michał Osiej
6. Beata Barbara Matwiejczyk-Żur
7. Karol Konstanty
8. Janusz Antoni Cabaj
9. Teresa Iwona Sikorska
10. Helena Sosnowska
11. Żaneta Beata Płudowska
12. Janusz Wojciech Kowalski

  • Rada Miasta Siedlce, Okręg Wyborczy nr 3

1. Jarosław Głowacki
2. Stefan Józef Matwiejczyk
3. Zuzanna Demczenko
4. Bogdan Kozioł
5. Bożena Wojciuk
6. Katarzyna Tarasiuk
7. Dariusz Suski
8. Monika Wojciechowska
9. Zdzisław Stefanoff
10. Paweł Mazurkiewicz

  • Rada Miasta Siedlce, Okręg Wyborczy nr 4

1. Mariusz Orzełowski
2. Stefania Maria Hęciak
3. Maciej Hubert Nowak
4. Krzysztof Majchrzak
5. Lidia Chojecka
6. Zdzisława Anna Świętochowska
7. Tomasz Paweł Derlatka
8. Dariusz Józef Różański
9. Agnieszka Andrzejewska
10. Dariusz Chalimoniuk
11. Ryszard Kuszpit
12. Paulina Radzikowska

  • Kandydaci do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z miasta i powiatu siedleckiego

1. Karol Tchórzewski
11. Zofia Czyż

  • Kandydaci – liderzy list do powiatu siedleckiego

Okręg Wyborczy nr 1, Gmina Siedlce
1. Sławomir Dariusz Piotrowski

Okręg Wyborczy nr 2, Gminy Skórzec i Wodynie
1. Marian Jerzy Sekulski

Okręg Wyborczy nr 3, Gminy Kotuń, Mokobody, Suchożebry
1. Bartłomiej Kurkus

Okręg Wyborczy nr 4, Gminy Korczew, Mordy, Paprotnia, Przesmyki
1. Marek Gorzała

Okręg Wyborczy nr 5, Gminy Domanice, Wiśniew, Zbuczyn
1. Kazimierz Prochenka

  • Kandydaci na wójtów i burmistrzów miast i gmin powiatu siedleckiego

Gmina Siedlce – Sławomir Dariusz Piotrowski
Gmina Zbuczyn – Tomasz Hapunowicz
Gmina Kotuń – Bartłomiej Kurkus
Miasto i Gmina Mordy – Jan Paweł Ługowski
Gmina Wodynie – Marian Jerzy Sekulski
Gmina Wiśniew – Krzysztof Kryszczuk
Gmina Paprotnia – Wojciech Łęczycki
Gmina Domanice – Ewa Dłuska-Redes
Gmina Suchożebry – Jerzy Pawlik
Gmina Mokobody – Adam Antoni Skup
Gmina Korczew – Marek Drzewiecki
Gmina Przesmyki – Robert Więckowski

Reklama, sfinansowano przez KW PiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.