SPIN

Alicja Majewska – „Piosenki z których się żyje”

Aneta Borkowska poniedziałek, 20 października 2014, 10:56 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

W sobotę (25 października) o godz. 19., na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce w koncercie zatytułowanym „Piosenki z których się żyje” wystąpi znana polska piosenkarka Alicja Majewska. Artystce przy fortepianie towarzyszyć będzie Włodzimierz Korcz.

Alicja Majewska to piosenkarka znana kilku pokoleniom Polaków. Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wielokrotnie nagradzana na Festiwalu Piosenki w Opolu. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”. Wykonywała też pieśni sakralne (nagrania płytowe, koncerty telewizyjne) i oratoria Włodzimierza Korcza i Ernesta Brylla. Na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem, z którym na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce zaprezentuje repertuar z najnowszej płyty „Piosenki, z których się żyje”. To dwupłytowy album zawierający największe przeboje Artystki, które towarzyszyły jej przez niemal 40 lat pracy na scenie.

Koncert w ramach towarzyszącego III Ogólnopolskiemu Festiwalowi Teatrów Prywatnych „Sztuka plus Komercja” cyklowi Mistrzowie Sceny.

źródło: CKiS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.