SPIN

Niepodległa Dzieciom i Młodzieży

Aneta Borkowska sobota, 8 listopada 2014, 14:35 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

ckis niepodleglosci caly

We wtorek (11 listopada) w 96. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce przygotowało specjalną ofertę artystyczną dla mieszkańców Siedlec i regionu.

Tego dnia na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce pod hasłem „Niepodległa Dzieciom” o godz. 14. i 16. wystawiony zostanie spektakl „Kopciuszek”, a o godz. 19. pod hasłem „Niepodległa Młodzieży” będzie można obejrzeć spektakl „Romeo i Julia”.  Reżyserem i choreografem ww. spektakli, które zaprezentują aktorzy Teatru Tańca Caro Dance i adepci Szkoły Tańca do Caro Dance jest Iwona Maria Orzełowska.

Bezpłatne bilety na ww. spektakle są do odbioru od 3 listopada od godziny 16. w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS.

NIEPODLEGŁA DZIECIOM – Spektakl „Kopciuszek” – godzina 14. i 16. – Scena Teatralna Miasta Siedlce

Spektakl to klasyczna, mądra opowieść skierowana głównie do najmłodszych widzów będąca propozycją teatralną dla całej rodziny. „Kopciuszek” to historia pracowitej, dobrej i pięknej dziewczynki, która mieszka ze złą macochą i samolubnymi przyrodnimi siostrami. Te zazdrosne o jej urodę, każą wykonywać Kopciuszkowi najcięższe prace. Pewnego dnia dzięki pomocy swojej matki chrzestnej – dobrej wróżki, Kopciuszek uczestniczy w balu na królewskim dworze. Urzeczony jej niezwykłą urodą Książę, nie widzi poza nią świata. Szczęście nie trwa jednak długo. O północy Kopciuszek musi wrócić do domu, bo czar Wróżki pryśnie. Wymykając się z pałacu, gubi na schodach swój pantofelek. Książę nie mogąc zapomnieć o pięknej dziewczynie, która skradła jego serce rozpoczyna poszukiwania…

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Iwona Maria Orzełowska
Obsada: Szkoła Tańca do Caro Dance i Teatr Tańca Caro Dance

NIEPODLEGŁA MŁODZIEŻY – Spektakl „Romeo i Julia” – godzina 19. – Scena Teatralna Miasta Siedlce

„Romeo i Julia” to najbardziej znana tragedia miłosna świata i jedna z najczęściej wystawianych sztuk Szekspira. Romantyczna historia dwójki kochanków z Werony, pochodzących ze skłóconych ze sobą rodów Montecchich i Capulettich, niezmiennie zachwyca odbiorców i inspiruje kolejnych twórców z różnych dziedzin sztuki. Na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce tę ponadczasową historię przedstawią tancerze i aktorzy Teatru Tańca Caro Dance.

Reżyseria i choreografia: Iwona Maria Orzełowska
Obsada: Teatr Tańca Caro Dance

źródło: CKiS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.