SPIN

Koncert Ras Luta & Riddim HQM

Aneta Borkowska poniedziałek, 10 listopada 2014, 11:31 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

mok koncert caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 15 listopada o godz. 19. do Sali Widowiskowej „Podlasie” na koncert Ras Luta & Riddim HQ.  Ras Luta to chyba najbardziej rozpoznawalny wokalista sceny reggae w Polsce.

Od 8 lat związany z Eastwest Rockers, równolegle rozwija solową karierę. W marcu 2013 roku ukazała się jego druga solowa płyta Uratuj siebie, w sierpniu 2014 ukazała się natomiast akustyczny mini album Rzeka Życia.

Muzyka na płytach Luty każdorazowo nawiązuje do muzyki roots i rub-a-dub i do obrzędowego grania Nyabinghi – klasycznych jamajskich brzmień, które głos Ras Luty w naturalny sposób spaja z bardziej nowoczesnymi akcentami elektroniki i r’n’b. Teksty tego zadeklarowanego rastafarianina zaskakują dojrzałością i poetyką, które rzadko kojarzy się z wykonawcami tego nurtu w Polsce.

Ras Luta wraz z zespołem Riddim HQ nieustannie gra po całej Polsce, budując swoją reputacje jednego z najlepszych koncertujących składów na scenie reggae. Zagrali na wszystkich najważniejszych polskich festiwalach takich jak Heineken Open’er, Reggaeland, Ostróda Reggae Festival czy Coke Live, kilkakrotnie pojawili się tez na legendarnym Hip Hop Kemp.

Na półtoragodzinny koncert składa się materiał z trzech solowych płyt, numery z legendarnej składanki Polski ogień i piosenki Ras Luty z repertuaru Eastwest Rockers. Luta pozwala też rozwinąć skrzydła zespołowi, prezentując swój materiał w nowych i rozbudowanych aranżacjach. Na scenie oprócz Ras Luty jest bowiem sześciu muzyków, w tym dwie piękne chórzystki I-Grades, które współpracują też z jamajskimi gwiazdami reggae jak Anthony B czy Mykel Rose.

Bilety w cenie 35 zł w przedsprzedaży oraz 40 zł w dniu koncertu do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.