SPIN

Cztery nowości od piątku w NoveKino Siedlce

Aneta Borkowska środa, 12 listopada 2014, 09:51 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na cztery nowości, które będzie można oglądać na ekranach już od piątku. Na kinomaniaków czekać będą filmy: „Głupi i głupszy bardziej”, „
Siedmiu Krasnoludków ratuje śpiącą Królewnę”, „Matteo” oraz „Za jakie grzechy, dobry Boże?”.

Głupi i głupszy bardziej

Najbardziej nierozgarnięty duet od czasów Flipa i Flapa ponownie w akcji. Choć minęło już trochę czasu od ich ostatniej przygody, nadal stanowią parę półgłówków pakujących się we wszystkie możliwe tarapaty. 20 lat temu Lloyd i Harry przemierzyli Stany Zjednoczone, by odnaleźć tajemniczą piękną nieznajomą, która pozostawiła w ich rękach walizkę pełną dolarów. Teraz ponownie wyruszają w podróż. Tym razem ich celem jest odnalezienie nieślubnej córki Harry’ego, od której mogliby pozyskać dla niego nerkę do przeszczepu.

reżyseria: Bobby Farrelly, Peter Farrelly,
aktorzy: Jim Carrey, Jeff Daniels, Laurie Holden,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

Siedmiu Krasnoludków ratuje śpiącą Królewnę

Krasnoludek Bobo przypadkowo wywołuje wielkie zamieszanie w Zamku Fantabularasa. Przez jego niezdarność księżniczka Róża wraz z całym dworem pada ofiarą klątwy złej wiedźmy i zapada w 100-letni sen. Zły czar zdjąć może tylko pocałunek prawdziwej miłości. Problem w tym, że ukochany księżniczki – poczciwy kuchcik – trafił do niewoli strasznego smoka. Krasnoludki, chcąc naprawić błąd Bobo, sprowadzić chłopca do zamku i pokonać klątwę, wyruszają z misją ratunkową. Czeka ich nie lada wyzwanie, bo legowisko smoka znajduje się nieopodal siedziby złej czarownicy Dellamorty, tej samej, która rzuciła czar na Różę i bardzo nie lubi nieproszonych gości.

reżyseria: Boris Aljinovic, Harald Siepermann,
gatunek: animowany/dla dzieci/przygodowy,
kraj produkcji: Niemcy,
rok produkcji: 2014,

Matteo

Matteo da Agnone – zakonnik i wielki egzorcysta. Zabójca, który ma zostać świętym. Człowiek o niezwykłej sile i pokorze, dzięki którym wypędzał demony. Za jego życia odnotowano kilkaset takich przypadków. Zmarł 31.10.1616 r. lecz wciąż egzorcyzmuje, a przy jego grobie nawet teraz – 400 lat później – dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych.

reżyseria: Michał Kondrat
gatunek: dokument
kraj produkcji: Polska
rok produkcji: 2014

Za jakie grzechy, dobry Boże?

Cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą?

reżyseria: Philippe de Chauveron
scenariusz: Philippe de Chauveron, Guy Laurent
aktorzy: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan
gatunek: komedia
kraj produkcji: Francja
rok produkcji: 2014
czas trwania: 97 minut

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.