SPIN

„Podlaski Przełom Bugu 2014” – wystawa

Aneta Borkowska sobota, 15 listopada 2014, 22:00 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 20 listopada o godz. 18. na wernisaż poplenerowej wystawy fotografii XIX Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego „Podlaski Przełom Bugu 2014”. Galeria Fotografii FOKUS, ul. Pułaskiego 7.

Na wystawie będzie można obejrzeć efekty pracy 35 fotografików podczas sierpniowego pobytu w Janowie Podlaskim. Tradycyjnie już, obok przyrody i krajobrazów Nadbużańskiego Podlasia, pokazane będą słynne na całym świecie janowskie araby, stara ginąca architektura oraz portrety mieszkańców regionu.

Wystawa jest efektem Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego „Podlaski Przełom Bugu 2014”. Tym razem odbył się on w dniach 3 – 8 sierpnia w Janowie Podlaskim. Wzięli w nim udział znakomici twórcy, mistrzowie polskiej fotografii krajobrazowej i przyrodniczej. Plenery „Podlaski Przełom Bugu” cieszą się dużym uznaniem w środowisku fotografików i są jedną z ważniejszych imprez tego typu w kraju. Głównym organizatorem plenerów jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, a współorganizatorami Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców.

W tegorocznym plenerze wzięli udział zaproszeni przez organizatorów goście z Ukrainy. Odbyły się pokazy prac, m.in. znanego artysty fotografika Wojciecha Plewińskiego, oraz wykłady na temat estetyki i teorii fotografii prof. Zbigniewa Tomaszczuka z ASP w Warszawie.

Wystawa czynna od 21 listopada do 9 stycznia 2015 r. w godz. 11–17. od poniedziałku do piątku.

źródło: MOK / fot. Adam Krasuski

Możliwość komentowania jest wyłączona.