SPIN

Spektakl „Danuta W” na deskach Sceny Teatralnej

Aneta Borkowska niedziela, 23 listopada 2014, 13:40 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

W sobotę (29 listopada) o godz. 18. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl Teatru Polonia „Danuta W.” W roli Danuty Wałęsy wystąpi Krystyna Janda.

Będzie to kolejny spektakl konkursowy w ramach trwającego od września do grudnia bieżącego roku III Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych „Sztuka plus Komercja”.

Spektakl DANUTA W. powstał na kanwie książki Danuty Wałęsy „Marzenia i tajemnice”, opracowanej przez Piotra Adamowicza, wydanej przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa. W odważnej i przejmującej autobiografii autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi – jak zawsze naturalna i silna – zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń.
W roli Danuty Wałęsy zobaczymy Krystynę Jandę, która o swojej pracy nad tekstem i spektaklem mówi tak:

Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski w tle, to jedno w największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet.

Bilety na spektakl są jeszcze do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS. Istnieje możliwość rezerwacji telefonicznej – 25 794 31 89.

źródło: CKiS (reklama) / fot. Karolina Wolf

Możliwość komentowania jest wyłączona.